Jerzy Ginalski - sprostać wyzwaniom rzuconym przez poprzedników

Jerzy Ginalski Honorowym Obywatelem Sanoka

Podczas XXIX sesji Rada Miasta Sanoka jednogłośnie przyjęła wniosek o przyznaniu Jerzemu Ginalskiemu tytułu Honorowego Obywatela Sanoka.

Z wykształcenia archeolog, Jerzy Ginalski od 1999 roku jest dyrektorem Muzeum Budownictwa Ludowego. Jest członkiem Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich. Realizator projektu badawczego, finansowanego ze środków Komitetu Badań Naukowych w Warszawie o wczesnośredniowiecznym kompleksie osadniczym w Trepczy. Prowadził wykłady w Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie. Jest autorem licznych publikacji z dziedziny archeologii.

Za dyrekcji Jerzego Ginalskiego sanocki skansen wzbogacił się o wiele cennych obiektów, Muzeum jest chętnie odwiedzane przez turystów z kraju i z zagranicy, co roku padają nowe rekordy frekwencyjne.

Jerzy Ginalski poza obowiązkami dyrektora Muzeum Budownictwa Ludowego, które wypełnia wzorowo, chętnie organizuje pożyteczne akcje społeczne, które niejednokrotnie relacjonowaliśmy w „Tygodniku Sanockim” – na przykład akcja wiosennego sprzątania drogi z Sanoka do Międzybrodzia.

Redakcja „Tygodnika Sanockiego” składa Panu Dyrektorowi serdeczne gratulacje.

1 KOMENTARZ

  1. Gratulacje od proboszcza, mieszkańców i przyjaciół Międzybrodzia z podziękowaniem za troskę i wszelaką pomoc w przywracaniu pierwotnego blasku międzybrodzkiej cerkiewce – perełce architektury sakralnej Ziemi Sanockiej. To dla nas radość i zaszczyt, że jest wśród nas na co dzień i zawsze służy dobrą radą i chętną pomocą Człowiek o tak rozległej wiedzy, ważnych dla Sanoka odkryciach archeologicznych i dobrym sercu. Dzięki takim ludziom świat staje się kraina łagodności. Ad multos annos!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj