Kursy autobusów – bez zmian

Na stronach SPGK ukazała się informacja o zmianie rozkładu jazdy autobusów do Zagórza i miejscowości położonych w wiejskiej gminie Sanok. Dziś w południe także na naszym portalu zamieściliśmy nowy rozkład oraz wyjaśnienia zastępcy burmistrza Artura Kondrata. Materiał okazał się nieaktualny, więc go wycofaliśmy. Jutro autobusy pojadą według dotychczasowego rozkładu.

Dlaczego planowano zmiany?

Decyzja o zmianie rozkładu jazdy zapadła po wyliczeniach kosztów, jakie miasto ponosi na organizację transportu publicznego do miejscowości poza granicami administracyjnymi Sanoka. – Od przeszło pół roku prowadzimy rozmowy z władzami sąsiednich gmin i przekonujemy je, aby zwiększyły swój udział w kosztach realizowanych usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego. Nie udało się wypracować w tej sprawie porozumienia, w związku z powyższym jesteśmy zmuszeni do podjęcia decyzji o ograniczeniu kursów – wyjaśniał zastępca burmistrza.

Rocznie kwota kosztów ponoszonych przez miasto na świadczenie usług publicznego transportu zbiorowego na terenie Miasta i Gminy Zagórz wynosi 850 tys. zł  Transport na terenie gminy wiejskiej kosztuje sanockiego podatnika 488 tys. zł. Gmina wiejska  zobowiązała się do pokrycia zaledwie 100 tys. zł.

Będą rozmowy, jest wola współpracy

Miasto wycofało się z zamiaru wprowadzenia ograniczeń w transporcie publicznym, ponieważ gminy wyraziły jednak wolę współpracy. Jutro mają odbyć się rozmowy w sprawie finansowego udziału w kosztach transportu pomiędzy samorządami Sanoka, Zagórza i gminy wiejskiej Sanok. O ich wyniku będziemy na bieżąco informować naszych czytelników.

Tymczasem powtarzamy raz jeszcze: rozkłady jazdy pozostają bez zmian.