Charytatywny rajd rowerowy. Dla chcącego nic trudnego

 

– Dla chcącego nic trudnego! – Mówi KAMIL JAROSZEWSKI z miejscowości Babiak (powiat kolski), który jazdą z Przemyśla do Sanoka rozpoczął wyprawę rowerową pod hasłem „Z Pasją po zdrowie Sebastiana”.

 

Pierwszy „etap” mocno dał się we znaki?

Owszem, czuję go w kościach, bo było trochę górek. Poza tym wyszło mi nie 60 kilometrów, jak zakładałem, tylko 70, a to dobre pół godziny jazdy więcej. Ale trasa piękna, z niesamowitymi widokami.

Jaką długość będzie miał cały rajd?

Około 1400 km, bo z Przemyśla chcę dotrzeć aż na Pomorze. Dzisiaj (28.07) przyjechałem do Sanoka, a jutro wybieram się do Soliny, skąd jeszcze tego samego dnia ruszę w kierunku Krynicy-Zdroju. Dalsza trasa ma wieść ścianą południowo-zachodnią, przez Zakopane, Bielsko-Białą, Nysę, Jelenią Górę, Żary, Kostrzyń nad Odrą, aż do Szczecina. Będzie więc sporo jazdy po górach.

Jak długo potrwa cała wyprawa i ile kilometrów dziennie zamierzasz pokonywać?

Średnio 70-80 km, ale mogą być i „stówki”. Wszystko zależy od rodzaju trasy, pogody i przysłowiowej dyspozycji dnia. Dlatego nie mam sztywnego grafika jazdy, po prostu zakładam, że całość potrwa od dwóch do trzech tygodni.

Wszystkie noclegi już zarezerwowane?

Nie do końca… Czasami szukam coś przez Internet, pomaga mi też urząd miasta w Kole, będący partnerem mojej wyprawy.

To dla ciebie pierwsza tak długa eskapada?

Nie, były już dłuższe, jak choćby ubiegłoroczny rajd szlakiem Green Velo po wschodniej ścianie Polski, którego dystans liczył prawie 2400 km. Dlatego nie obawiam się o to, czy dam radę. Dla chcącego nic trudnego – takie jest moje motto.

Na koniec powiedz jeszcze o charytatywnym wymiarze rajdu.

Jadę dla 12-letniego Sebastiana Kozłowskiego z miasta Koło, u którego w ubiegłym roku zdiagnozowano złośliwy nowotwór wątroby. W marcu chłopiec przeszedł przeszczep, więc wymaga chemioterapii i specjalistycznej opieki. Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć zbiórkę na jego dalsze leczenie i rehabilitację, to proszę o wpłatę na konto numer 18 1090 1203 0000 0001 4489 9489. Wszystkie informacje dostępne są na moim facebooku (https://www.facebook.com/kamil.jaroszewski.18) i instagramie (instagram.com/uvex1512), gdzie oczywiście regularnie będę zamieszczać relacje z trasy wraz ze zdjęciami.

Rozmawiał Bartosz Błażewicz