Dawid Siwiecki reprezentuje Polskę w Konkursie Młodego Muzyka „Virtuosos V-4 +”

Dawid Siwiecki reprezentuje Polskę w Konkursie Młodego Muzyka „Virtuosos V-4 +”

Sanoccy akordeoniści, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku ćwiczą ostro i z pięknymi efektami również w okresie wakacji. Pod koniec roku szkolnego wysłali nagrania wideo w ramach eliminacji do Międzynarodowego Konkursu Młodych Muzyków do 18 lat „Virtuosos V-4 +”, organizowanego przez Telewizję węgierską, a adresowanego do Grupy Wyszehradzkiej  – stąd V-4 – a poszerzonej o Serbię.

Na podstawie tych nagrań trójka akordeonistów uczniów prof. ośw.  Andrzeja Smolika – Kacper Kosztyła, Filip Siwiecki i Dawid Siwiecki do finałowych otwartych przesłuchań – nagrań w Akademii Muzycznej w Warszawie (5.08.br.) ocenianych przez komisję w składzie Alicja Węgorzewska-Whiskerd, Mateusz Grzesiński, Andras Batta. Wszyscy zaprezentowali się świetnie i zyskali wielkie uznanie.
W wyniku tych przesłuchań Dawid Siwiecki, który wykonał III część Sonaty nr 2 Władysława Zołotariewa, został zakwalifikowany do 4-osobowej reprezentacji Polski i będzie reprezentował nasz kraj w dalszych zmaganiach, już we wrześniu w Budapeszcie z udziałem 20 uczestników z 5 krajów.
Występ naszych młodych uczestników został nagrany przez TVP Kultura i będzie przedstawiony w jednym z programów, podobnie jak transmitowane będą przesłuchania w Budapeszcie przez telewizje 5 krajów uczestniczących.
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj