Zuchwały napad na zamek w Sanoku

Zuchwały napad na zamek w Sanoku!

Muzeum Historyczne w Sanoku zaprasza na piknik historyczny, jaki rozpocznie się w najbliższą sobotę 22 sierpnia o godzinie 18.00 na dziedzińcu zamkowym. Oś wydarzenia stanowić będzie jeden z najbarwniejszych epizodów w dziejach zamku – oblężenie obiektu, jakie za sprawą kasztelana oświęcimskiego Andrzeja Zborowskiego miało miejsce w 1629 roku.

Pragnąc wyzwolić z sanockiej wieży swego kuzyna, osławionego infamisa Mikołaja Białoskórskiego, magnat ów przywiódł do Sanoka znaczącą siłę zbrojną i dopuścił się niezwykłego, nawet na warunki niespokojnego podówczas województwa ruskiego, czynu – szturmując siedzibę władzy starościńskiej w ziemi sanockiej. Wyniku tej osobliwej batalii nie zdradzamy, gdyż zostanie ona odtworzona w efektownej inscenizacji historycznej z udziałem grup rekonstrukcyjnych. Wśród licznych atrakcji znajdą się ponadto gawędy historyczne, obozowisko żołnierskie z XVII wieku, warsztaty łucznicze i szermiercze dla młodzieży i dzieci i wiele innych. Impreza odbędzie się w zgodzie z rygorami sanitarnymi, a wstęp na dziedziniec zamkowy będzie limitowany i biletowany. Bilety w cenie 2 zł będą sprzedawane w piątek w kasie Muzeum Historycznego w Sanoku. Impreza dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje.

Reklama

1 KOMENTARZ

  1. Muzeum Historyczne ma swoją markę i powinno trzymać poziom. Takie maskarady można sobie darować… Piszę to z życzliwości i troski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj