Przemoczeni do „suchej nitki”, ale pełni wrażeń

Niedzielne chmury nie zniechęciły sporej grupy prawdziwych turystów do wspólnej wędrówki szlakami Beskidu Niskiego. 37-osobowa grupa z Sanoka i okolic wybrała się na wycieczkę zorganizowaną przez PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” oraz Koło Przewodników PTTK Sanok w ramach cyklu „W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK”. Celem wycieczki było zdobycie najwyższego we wschodnim i środkowym Beskidzie Niskim szczytu ,,Kamień nad Jaśliskami” (857 m n.p.m.).

Wycieczka piesza rozpoczęła się w wysiedlonej po wojnie wsi Lipowiec. Początkowo nic nie zapowiadało aż tak złej pogody i wycieczkowicze mogli podziwiać niezwykle malowniczo położone doliny, w których rozłożyły się niegdyś tętniące życiem, a dziś opustoszałe wsie łemkowskie: Lipowiec i Czeremcha.

Prowadzący wycieczkę przewodnicy przybliżyli przejmującą historię tych terenów oraz zapoznali uczestników wycieczki z walorami krajoznawczo – turystycznymi okolicy. Początek trasy przebiegał w niezwykle miłej atmosferze. Niestety, pogoda w tym dniu nie była łaskawa i grupie zapalonych turystów przyszło zdobywać szczyt Kamienia w strugach deszczu.

Ze względu na bezpieczeństwo uczestników, prowadzący wycieczkę przewodnicy skorygowali trasę i innym szlakiem (niebieskim) poprowadzili niesamowicie wytrwałą i przemoczoną do ,,suchej nitki” grupę do autokaru. Niestety, ze względu na deszczową aurę, mokre podłoże i wyładowania atmosferyczne program wycieczki został skrócony, a kolejny punkt wycieczki, czyli poznanie starych i nowych atrakcji Jaślisk odbył się już zza okien autokaru.

Mamy nadzieję, że pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych zachęciliśmy Państwa do ponownego odwiedzenia tych pięknych i jakże nostalgicznych terenów.

Mariola i Janusz Tys (Przewodnicy wycieczki)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj