Wręczono Stypendia Naukowe Burmistrza Miasta Sanoka

Wręczono Stypendia Naukowe Burmistrza Miasta Sanoka

Blisko 60 uczniów uczestniczyło dziś w uroczystej Gali wręczenia Stypendiów Naukowych Burmistrza Miasta Sanoka. Stypendia naukowe przyznane zostały w ramach „Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży”. Stypendium to jednorazowe świadczenie pieniężne. Przeznaczono na ten cel 50 000 zł. Burmistrz Tomaszewski gratulował wszystkim zdolnym uczniom i wyraził nadzieję, że w przyszłym roku kwota na stypendia będzie większa.

W Gali uczestniczyli również rodzice, dyrektorzy szkół, przewodniczący Rady Miasta Andrzej Romaniak, wiceburmistrz Grzegorz Kornecki, przewodniczący Komisji Oświaty Maciej Drwięga oraz naczelnik wydziału Edukacji, Kultury i Turystyki Irena Penar.

 

„Stypendium Burmistrza Miasta Sanoka za wyniki w nauce” mogli ubiegać się uczniowie, którzy:

1) na koniec roku szkolnego uzyskali średnią ocen wynoszącą:

– 5.40 w klasach IV-VI

– 5.30 w klasach VII-VIII, lub

2) z egzaminu na zakończenie szkoły podstawowej uzyskali co najmniej 90% możliwych do zdobycia punktów oraz średnią ocen wynoszącą 4,75.

„Stypendium Burmistrza Miasta Sanoka za szczególne osiągnięcia w nauce” starać się mogli uczniowie klas IV-VIII, którzy zdobyli tytuł laureata olimpiady lub konkursu przedmiotowego na szczeblu wojewódzkim lub wyższym, oraz uczniowie klas I-III, którzy zajęli I miejsce w konkursie wiedzy o zasięgu co najmniej powiatowym.

Stypendyści:

Kaja Święch
Aleksandra Ropel
Kamila Wolan
Antonina Smolińska
Miłosz Mateusz Wanielista
Amelia Jadczyszyn
Milena Kulka
Marta Frączek
Maria Kalbarczyk
Milena Bonk
Martyna Łonyszyn
Dominika Bryndza
Joanna Kyrcz
Jadwiga Kyrcz
Gabriela Drwięga
Jakub Pietrzkiewicz
Nadia Marczak
Martyna Wdowiak
Nikola Maślanka
Zuzanna Kita
Blanka Banasiewicz
Karolina Senuś
Kacper Karol Kowalewski
Tymon Janusz
Natalia Kutiak
Gracjan Głuszko
Martyna Łucja Katyńska
Maja Gabriela Pytlowany
Karolina Kruszyńska
Adam Jan Zwolenik
Dominik Adam
Alicja Rachwalska
Kacper Klimowicz
Karol Giebułtowicz
Sara Oliwia Roman
Daniel Kłodowski
Magdalena Pawlikowska
Maja Lutecka
Anastazja Kędra
Paweł Klamut
Zuzanna Baran
Natalia Jagniszczak
Dominika Struś
Wiktoria Marczak
Maja Sękowska
Luiza Rycyk
Natalia Gałuszka
Olivier Wolanin
Aleksandra Murawaska
Jakub Piróg
Olivier Rąpała
Nikola Knurek
Helena Leśniak
Sara Dejena
Filip Świder
Lena Maria Statkiewicz
Marlena Małek
Emilia Wojtowicz
Filip Gibała
Karolina Nikta
Weronika Bąk
Milena Bińczak
Aleksandra Pelc
Amelia Werbowska
Jakub Fedak
Joanna Dziuban
Eryk Haduch
Aleksander Paradiuk
Patrycja Michałkiewicz
Marcin Milczanowski
Zuzanna Kubica
Magdalena Dziuba
Maria Czopor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj