Słonna przeszłość – zakończenie sezonu

Słonna przeszłość – zakończenie sezonu „W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK” – fotorelacja

To ostatnie wycieczki z cyklu „W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK”. Na zakończenie sezonu odbyły się aż trzy wycieczki. Stanisław Sieradzki poprowadził grupę w malownicze Góry Słonne. Edward Szychowski z rowerzystami wybrali się na przejażdżkę doliną Sanu – granicą Pogórza Dynowskiego i Przemyskiego. Sabina i Jakub Szuryn zaprosili na spływ kajakowy, gdzie rzeka urzekająco meandruje pomiędzy Górami Słonnymi i Pogórzem Dynowskim. We wszystkich niedzielnych wycieczkach wzięło udział 560 osób. To już piętnasty rok, kiedy turyści mogą poznać i odkrywać urokliwe miejsca, które są niemal na wyciągnięcie ręki.

Wycieczki piesze, rowerowe oraz spływy kajakowe w każdą wakacyjną niedzielę to już niemal tradycja. Przez 15 lat wycieczkowicze mogą poznawać okoliczne tereny, odkrywać historię zapomnianych wsi oraz nawiązywać wspaniałe przyjaźnie, a także poznać wyjątkowe osoby, jakim niewątpliwie był Julian I – Król Włóczęgów. Można też było przejechać się wozami traperskimi czy popływać statkiem. Nie byłoby to możliwe bez osób, które społecznie organizują wszystkie wyprawy. Mowa o 12 członkach Koła Przewodników PTTK w Sanoku. Uczestnicy wycieczek mieli okazję poznać wyjątkowe miejsca naszego regionu. Beskid Niski, Pogórze Dynowskie, Przemyśl, Dolinę Osławy, Góry Sanocko-Turczańskie, Góry Słonne oraz okolice Jeziora Solińskiego.

Wycieczki piesze prowadzili: Andrzej Organ, Wojciech Węgrzyn, Jan Adamczyk, Grzegorz Surówka, Jerzy Szlachcic, Mariola i Paweł Tys, Stanisław Sieradzki. Rajdy rowerowe to domena Edwarda Szychowskiego oraz Wiesława Sternika, któremu niestraszne są również piesze wędrówki. Mirosław Sworst poprowadził zarówno wycieczkę pieszą, jak i kajakową. Na zakończenie sezonu ostatni spływ kajakowy zorganizowali Sabina i Jakub Szuryn. W tegorocznych wycieczkach wzięło udział łącznie 560 osób. Pomimo pandemii udało się pobić zeszłoroczny wynik, kiedy to w wyprawach wzięło udział 558 osób. W dziewięć niedziel zorganizowano 15 wycieczek (9 pieszych, 3 kajakowe i 3 rowerowe).

Stanisław Sieradzki, prezes oddziału PTTK „Ziemia Sanocka”, zabrał swoją grupę w malownicze Góry Słonne. Turyści wędrowali zielonym oraz czerwonym szlakiem w okolicach pomiędzy Wujskiem, Liszną i Sanokiem. Na trasie wycieczkowicze podziwiali ostańce skalne, zbudowane z odpornych na wietrzenie piaskowców krośnieńskich, w tym tzw. Orli Kamień (518 m n.p.m.). Wspaniałe krajobrazy na panoramę Sanoka oraz Bieszczadów skradły serca amatorom pieszych wędrówek. Urokliwe doliny przypomniały o dawnych mieszkańcach, którzy niegdyś zamieszkiwali te tereny.

Sabina i Jakub Szuryn zabrali kajakarzy na pożegnanie lata na spływ kajakowy z Sanoka do Tyrawy Solnej. W spływie wzięli udział zarówno kajakarze, którzy już od lat w nich uczestniczą, ale także początkujący wodniacy, którzy zaczynają swoją przygodę z wielką falą.

Edek Szychowski natomiast tym razem zabrał rowerzystów na przejażdżkę malowniczą doliną Sanu – granicą Pogórza Dynowskiego i Przemyskiego. Po zakończeniu wszystkich wycieczek, zarówno amatorzy górskich wędrówek, kajakarze oraz rowerzyści spotkali się na wspólnym podsumowaniu i zakończeniu tegorocznego cyklu wypraw pod hasłem „W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK” w Sanoku na Białej Górze ( Domki turystyczne „CAMP”), gdzie czekało na nich ognisko z kiełbaskami. Biesiadę umilili swoimi głosami Marek Brewka oraz Artur Kowalczyk, którzy zaprosili wszystkich do wspólnego śpiewania.

W trakcie podsumowania całego cyklu prezes Stanisław Sieradzki oraz Artur Kowalczyk, prezes Zarządu Koła Przewodników, wręczyli nagrody dla osób, które regularnie uczestniczyły w wycieczkach, podziękowania i dyplomy dla przewodników, bez których całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, zostały również wręczone odznaki GOT. We wszystkich wycieczkach pieszych udział wzięli: Marcin Guzik oraz Andrzej Konopka. Po jednej mniej miały: Anna Powrózek oraz Maria Stachowicz. Nagrody otrzymali również: Monika Cieślik, Ewa Piotrowska oraz Zbigniew Magryta. Wszyscy wycieczkowicze nie mogą się doczekać kolejnych wypraw z cyklu „W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK”.

dcz

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj