Materac 200x200, czyli materace do spania dla par
Materac 200x200, czyli materace do spania dla par

Materac 200×200, czyli materace do spania dla par

Jakie materace do spania dla par będą najlepsze? Odpowiedź na to pytanie może okazać się kluczem do dobrego samopoczucia każdego ranka. Sprawdź, jaki materac 200×200 wybrać!

Czy materac 200×200 to dobre rozwiązanie dla par?

Kiedy wybieramy nowy materac, powinniśmy zadbać o to, aby spełniał wszystkie nasze potrzeby i wymagania. Nie zapominaj jednak o zaleceniach ekspertów, które dotyczą odpowiedniej twardości i rozmiaru podłoża. Według nich szerokość nie powinna być mniejsza niż 70 cm dla jednej osoby. Jednocześnie optymalna wynosi 90 cm. Jeżeli szukamy produktu dla par, należy wziąć pod uwagę miejsce dla dwóch osób. W takiej sytuacji powinniśmy mieć do dyspozycji co najmniej optymalne 180 cm. Materace do spania 200×200 spełniają to kryterium, a nawet gwarantują zapas. Dzięki temu nie musimy się obawiać upadku z łóżka czy innych nieprzyjemnych doświadczeń związanych ze zbyt małą powierzchnią do spania.

Drugim parametrem, o którym powinniśmy pamiętać, jest długość. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę wzrost użytkownika. Długość materaca musi być dłuższa o 15-20 cm niż wysokość użytkownika. Dzięki temu zyskamy zabezpieczenie przed wystającymi nogami poza krawędź łóżka. Wybieramy materac dla par. Dlatego też należy wziąć pod uwagę wzrost wyższej osoby. W ten sposób każdy zyska odpowiedni komfort. Materac 200×200 będzie doskonałym rozwiązaniem dla par. Warto również zwrócić uwagę, że Hilding Anders oferuje swoim klientom możliwość zamówienia materaca na wymiar.

Materac 200x200, czyli materace do spania dla par

Jaki rodzaj wypełnienia wybrać?

Wiemy już, że materac 200×200 może okazać się świetnym rozwiązaniem dla par. Jednocześnie pojawia się kolejne pytanie. Jaki rodzaj wypełnienia będzie dla nas najlepszy? Dużym powodzeniem wśród par cieszą się materace sprężynowe. Niektórych może to zaskoczyć. Warto jednak zwrócić uwagę, że jest to inne rozwiązanie niż znane wszystkim materace bonellowe. Materac kieszeniowy Hilding Anders wyróżnia się umieszczeniem każdej sprężynki w osobnej kieszonce materiałowej. Dzięki temu możemy zyskać efekt izolacji ruchów partnera. Nie musimy martwić się, że nasz niespokojny sen zbudzi drugą osobę.

Doskonała elastyczność punktowa sprawia, że materac reaguje indywidualnie na kształt i ciężar ciała. Dodatkowo dopasowuje się idealnie do kształtu ciała każdego użytkownika. Pamiętajmy, że im gęściej zostaną rozmieszczone sprężyny, tym większa będzie elastyczność punktowa. Przykładem może być materac multipocket Hilding Anders. Ten rodzaj wypełnienia charakteryzuje się znacznie większą liczbą niezależnych punktów podparcia oraz elastycznością punktową. Doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się również materaca hybrydowe Hilding Dance, które łączą wkład sprężynowy oraz piankę wysokoelastyczną. To rozwiązanie jest polecane między innymi: parom z dużą różnicą wagową.

Jaka twardość materaca dla par?

Warto również zwrócić uwagę na twardość materaca. Każdy z nas ma nieco inne preferencje. Jak w takim razie znaleźć kompromis i wybrać idealne rozwiązanie? Jedną z propozycji może być model z 7 strefami twardości. Poszczególne części materaca zostały dopasowane do różnych partii ciała. Uda i kręgosłup lędźwiowy potrzebują twardszego podłoża. Głowa, miednica i stopy powinny mieć średnią twardość materaca. Z kolei łydki i barki potrzebują miękkiego podłoża. Na wszystkie te wymagania odpowiadają materace Hilding Anders z 7 strefami twardości.

Drugim rozwiązaniem może być zakup materaca z dwoma strefami twardości! Jeżeli partner potrzebuje twardszego podłoża, wówczas można dołożyć po jednej stronie materaca dodatkową matę kokosową. W przypadku poszukiwań miękkiej alternatywy warto zwrócić uwagę na piankowe uzupełnienie po jednej ze stron materaca.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj