Zaczyna się remont dzielnicy Zatorze

 

Zaczyna się remont dzielnicy Zatorze

Jako pierwsze zostaną wyremontowane  ulice: Stawiska, Jezierskiego, 800-lecia. Jak informuje SPGK w dniu 21 września zostaną rozpoczęte roboty związane z przebudową sieci wodociągowej w pasie drogowym ulicy Stawiska na odcinku od skrzyżowania z ulicą 800-lecia do skrzyżowania z ulicą Jezierskiego. W związku z tym mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym na w/w odcinka drogi. Roboty związane z przebudową sieci wodociągowej potrwają  ok. 3 tygodni. Jednak to nie koniec prac przy tych ulicach.

 

Czego mogą spodziewać się mieszkańcy wspomnianych ulic?

Po pierwsze poprawy oświetlenia. Na całej remontowanej długości ulic zostaną zainstalowane lampy ledowe  (23 sztuki). Część z nich będzie podwójna. Doświetlone będą też  przystanki i przejścia dla pieszych.

Od ulicy Jezierskiego, aż do pętli autobusowej, powstanie ścieżka rowerowa o długości 475 m. Miłośnicy dwóch kółek będą mogli przemieszczać się bezpieczniej.

Wyremontowany i  przebudowany zostanie chodnik (485 m).  W okolicach ogródków działkowych na trotuarze zostanie ułożony ozdobny wzór kwiatowy z płytek. Estetyczny akcent zaprojektował Piotr Bochnia – Naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestora.

Zostanie również przebudowana pętla autobusowa, stanie przy niej nowa wiata. Natomiast wyżej ulicy Jezierskiego zostanie wybudowana zatoka autobusowa wraz z nowym przejściem dla pieszych, chodnikiem i również wiatą.

Na ulicach zostanie wymieniona nakładka asfaltowa (ok 750 m). Do tej pory szerokość ulic była nierówna  obecnie ma być znormalizowana  do 5,5 m. Zostanie też  wykonane powierzchniowe odwodnienie ulic na całej długości oraz wypusty. Ulice zostaną okrawężnikowane i okorytkowane.

– Prace remontowe potrwają do 20 listopada. Wartość  projektu to blisko 1,4 mln zł. Miasto rozpoczęło analizę i opracowuje dokumentację projektową celem zgłoszenia do Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy następnych ulic: Głowackiego, Zielnej i Kenara – zdradził nam wiceburmistrz Artur Kondrat.

Mieszkańcom okolicy modernizowanych ulic życzymy cierpliwości na czas remontu, który, mamy nadzieję,  przebiegnie gładko i niebawem będą mogli  cieszyć się z komfortowych ulic i chodników.

Edyta Wilk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj