Ile zarabiają pracownicy miejskich spółek?

Ile zarabiają pracownicy miejskich spółek?

O pieniądzach nie mówią dżentelmeni, zaglądanie komukolwiek do kieszeni po wypłacie nie jest w najlepszym tonie, ale skoro na sesji Rady Miasta 24 września prezesi miejskich spółek, zobligowani przez radnych, podali średnie zarobki swoich pracowników, więc nie są one tajemnicą. Czego dowiedzieliśmy się o zatrudnieniu i zarobkach w SPGM, SPGK i w MOSiR?

Najwięcej – w SPGK

Najwyższe – licząc średnio – zarobki w roku 2019 otrzymali pracownicy Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Brutto jest to kwota 4 237 zł.  Rok wcześniej było to 4 145 zł.

SPGK zatrudnia obecnie 300 osób, z tego 212 to stanowiska robotnicze.

W SPGM mniej

Pracownicy SPGM mają uboższy portfel, niż osoby zatrudnione w SPGK. Tutaj średnie zarobki to 3 634 zł brutto. Składając sprawozdanie podczas sesji prezes Jan Paszkiewicz wydzielił średnie wynagrodzenie kadry robotniczej – 3 020 zł, i kadry nierobotniczej – 4 247 zł.

MOSiR na końcu

Najniższe średnie wynagrodzenie wypłacane jest w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji – 3 146 zł brutto. W zależności od obiektu (CRiS, Arena, Wierchy itp.) występują różnice w płacach zatrudnionych tam pracowników. Najmniej zarabia obsługa „Wierchów”, najwięcej pracownicy obsługujący maszynownię.

 

10 KOMENTARZE

    • Zdziwisz się okropnie jako fizol zarobisz tu tylko 2000zł na rękę. Więc ja się pytam kto tu kłamie lub kto robił te statystyki. A o podwyżkach to chyba można zapomnieć. Źle się dzieje a jeszcze bezczelnie piszemy że jest w SPGK najlepiej.

  1. Wszystko wygląda tak pięknie ,tylko trochę nie szczegółowo i chyba to jest celowe ,dlaczego nie podzielono płac w SPGK na pracowników fizycznych i umysłowych , i nie dodano jaką częścią składową poborów jest dodatek stażowy?dla przykładu pracownik z 6 letnim stażem 2,060 pln netto to około 3050 brutto, W tym artkule brakuje jeszcze dla porównania zarobków w UM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj