Beksiński w Rzeszowie. Wystawa, jakiej nie było

Beksiński w Rzeszowie. Wystawa, jakiej nie było

Już wkrótce, 8 października w rzeszowskim Centrum Millenium Hall  otwarcie „Wystawy jakiej nie było – Beksiński. Nieznane obrazy – spektakl multimedialny – niespodzianki” . W hotelu Hilton 30 września zorganizowano konferencję prasowej w związku z tym wydarzeniem z udziałem m.in. Marty Półtorak, Ewy i Janusza Baryckich, Jarosława Serafina, Janusza Cecuły i Tomasza Matuszewskiego. Współorganizatorem wystawy jest Gmina Miasta Sanoka.

Na wystawie zostaną zaprezentowane obrazy, które jedynie w wyjątkowych okolicznościach pokazywane są szerszej publiczności. Formułę ekspozycji wzbogacą multimedialne atrakcje, m.in. prezentacja wybranych dzieł Zdzisława Beksińskiego na wielkoformatowych ekranach oraz pokazy ożywionych obrazów w ramach seansów wirtualnej rzeczywistości. W czasie trwania wystawy rzeszowscy uczniowie będą uczestniczyć w lekcjach muzealnych. Miasto Sanok jest partnerem tego wydarzenia, które zostało zorganizowane z udziałem Fundacji Beksiński, Muzeum Historycznego w Sanoku oraz właścicieli Millenium Hall.

W konferencji wziął udział burmistrz Tomasz Matuszewski, który mówił m.in. o tym, że z Sanokiem związane są biografie wielu artystów, których twórczość doceniona została nie tylko w kraju, ale też za granicą, jednak Zdzisław Beksiński jest fenomenem, dzięki któremu miasto odwiedzają tysiące turystów. – Dziękuję pani Marcie Półtorak, Ewie i Januszowi Baryckim, dyrektorowi Jarosławowi Serafinowi oraz panu Wiesławowi Banachowi , dzięki którym „wizyta” Zdzisława Beksińskiego w Rzeszowie zostanie zorganizowana w tak wspaniałej oprawie, a Sanok jako miasto kultury wpisze się w pejzaż stolicy Podkarpacia – powiedział po powrocie z konferencji w Rzeszowie burmistrz Matuszewski.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj