BWA Galeria Sanocka zaprasza: Michał Mroczka „Mokre groby”
BWA Galeria Sanocka zaprasza:


Michał Mroczka
Mokre groby

wernisaż: 09.10, godzina 18:00
wystawa trwa do 13.11.2020

„Mokre groby to jeden z moich najnowszych cykli obrazów przedstawiający autentyczne oraz fantasmagoryczne wraki obiektów morskich. Wraki są często mało znane w szerszej świadomości społecznej. A są to cmentarzyska na dnie morza. Stąd nazwa wystawy nawiązująca bezpośrednio do marynarskiego żargonu.
Prezentowany na wystawie „Transportowiec Goya” obrazuje bałtycki wrak w którym spoczywa 6000 ofiar. Dla porównania obecny również na wystawie najsłynniejszy wrak świata „Tytanic” to 1500 istnień. O symbolicznych ofiarach współczesnego systemu korporacji mówi obraz „Mordor”. Apokaliptycznej wizji naszej cywilizacji dopełnia „Koniec historii” oraz równie prawdziwy co ironiczny obraz „Jezioro Aralskie”. Moje prace często opowiadają o lokalnych i globalnych katastrofach ekologicznych, społecznych i historycznych.

W malarstwie dążę do symbiozy między malarską formą a geopolityczną treścią. Uważam, że mocna faktura i silny akcent kolorystyczny współistnieje ze sztuką zaangażowaną, która estetycznie cieszy oko i karmi jednocześnie umysł. Widzę malarskie piękno w rozkładającej strukturze malowanych obiektów. Sprawia mi turpistyczną radość obserwacja ludzkości z taką pasją zaangażowaną w naszą piękną katastrofę.” /Michał Mroczka/
ZAPRASZAMY!!
PROSIMY O ZACHOWANIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA SANITARNEGO, LICZBA MIEJSC OGRANICZONA, PROSIMY ZABRAĆ ZE SOBĄ MASECZKI.

BWA Galeria Sanocka
Rynek 14
38-500 Sanok
tel. 013 46 36 030
www.bwa.sanok.pl