Wystawa jakiej nie było – Beksiński. Rzeszów – 8 – 22 października

Wystawa jakiej nie było – Beksiński. Rzeszów – 8 – 22 października

 

Wystawa jakiej nie było – Beksiński. Rzeszów – 8 – 22 październikaZ okazji 9 urodzin Centrum Kultrualno – Handlowe Millenium Hall zaprezentowało coś specjalnego. Trafiły tam unikatowe dzieła wybitnego artysty z Sanoka, gdzie zostało zaprezentowanych 15 obrazów, które pokazywane są szerszej publiczności jedynie w wyjątkowych okolicznościach. Wystawę wzbogaciły multimedialne atrakcje m.in. prezentacje wybranych dzieł mistrza na wielkoformatowych ekranach, czy też pokaz ożywionych obrazów w ramach seansów wirtualnej rzeczywistości. Do stworzenia projektu zaangażowali się uznani artyści sztuk wizualnych. Prezentacja prac została udźwiękowiona, co pozwala na dogłębną kontemplację dzieł.

Jedną z ciekawszych atrakcji wystawy, a jednocześnie integralną jej częścią jest strefa Virtual Reality, gdzie za pomocą okularów VR widz ma możliwość „przespacerowania” się wewnątrz Beskińskiego, stając się ich niewidzialnym „bohaterem”. Sanoczanie i turyści z pewnością pamiętają, że spektakl multimedialny był dostępny w zeszłym roku na sanockim zamku. Niesamowity odbiór dzieł, pobudzający wiele zmysłów, obok których nie można przejść obojętnie.

Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem, a my zachęcamy by wybrać się do Rzeszowa, by spotkać się z nieznaną dotąd twórczością mistrza z Sanoka.

Wystawa powstała dzięki udanej współpracy Marty Półtorak właścicielki Millenium Hall z Ewą i Januszem Baryckimi z Fundacji Beksiński, z Jarosławem Serafinem – dyrektorem Muzeum Historycznego oraz Wiesławem Banachem i samorządem Sanoka.

 

Wystawa czasowa, odbywać tylko do 22 października, w godzinach 13:00 – 20:00. Millenium Hall, poziom 2.

Bilety dostępne w Punkcie INFO w Millenium Hall na poziomie 0 oraz w aplikacji Going.

Bilet normalny – 20 zł

Bilet ulgowy – 15 zł

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj