Punkty pobrań dla pacjentów – nowe informacje

 

W ostatnich dniach Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ w Rzeszowie otrzymał informacje o zwiększonej liczbie pacjentów zgłaszających się do punktów pobrań na badanie w kierunku COVID-19.

AKTUALIZACJA

Do 25 podkarpackich punktów pobrań wymazów w kierunku COVID-19 dołączą niedługo 4 kolejne – trwają rozmowy zmierzające w tym kierunku.

Część placówek, w których czas oczekiwania był najdłuższy wydłuży swoje godziny pracy, aby dostęp do badań był możliwy przez większą część dnia.

Punkty w Przemyślu, Mielcu, Łańcucie, Leżajsku, Sędziszowie i Tarnobrzegu otwierają się już o godzinie 6 i 7 rano. Jako ostatnie, o godzinie 19 kończą pracę punkty w Lubaczowie i Nowej Dębie.

Niezmiennie przypominamy, że wybór konkretnego punktu należy wyłącznie do pacjenta i nie musi on ograniczać się do naszego województwa. Zatem osoby, którym łatwiej udać się do Małopolski, województwa świętokrzyskiego czy lubelskiego, mogę bez żadnych problemów wykonać badanie w dowolnym punkcie w kraju.

Skierowanie na badanie jest wystawiane w systemie elektronicznym bez papierowych druków, a pacjent powinien mieć przy sobie wyłącznie dokument tożsamości ze zdjęciem (np. dowód osobisty).

Dzięki takiemu rozwiązaniu, skierowanie nie zostanie zgubione czy zniszczone, a ponadto każdy punkt pobrań ma dostęp do naszego skierowania natychmiast po jego wprowadzeniu przez lekarza.

Warto również pamiętać, że lekarz rodzinny ma od dłuższego czasu możliwość skierowania swojego pacjenta na takie badanie, jeśli po przeprowadzonym badaniu w gabinecie bądź wywiadzie telefonicznym (teleporada) stwierdzi taką konieczność.

Wykaz punktów pobrań jest ciągle aktualizowany i umieszczany na stronie pacjent.gov.pl w zakładce „Znajdź mobilny punkt pobrań” oraz na stronie Podkarpackiego Oddziału NFZ nfz-rzeszow.pl u góry strony na pomarańczowym pasku ważnych wiadomości KLIK. Taką samą informację można uzyskać dzwoniąc na bezpłatną i czynną całą dobę oraz 7 dni w tygodni Telefoniczną Informację Pacjenta 800 190 590.

Na tych stronach internetowych poza wykazem wszystkich punktów w Polsce, jest również mapa, dokładny adres i numer telefonu punktu pobrań.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj