Miasto Sanok ponownie numerem 1 we współzawodnictwie sportowym na Podkarpaciu

Tym razem bez uroczystej gali odbyło się wręczenie nagród, statuetek i dyplomów w ramach Wojewódzkiego Podsumowania Współzawodnictwa Sportowego za 2019/2020 r. W związku z zaostrzonymi przepisami sanitarnymi, nagrody zostały przekazane samorządom.

Łącznie odbyło się 264 zawodów szkolnych w trzech kategoriach wiekowych:  Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada, które zorganizował Szkolny Związek Sportowy w 2019/2020 r.  W tym odbyły się 164 imprezy rejonowe, 67 półfinałów wojewódzkich i turniejów barażowych, 33 finały wojewódzkie. Z powodów pandemii nie udało się zorganizować 147 imprez sportowych. Liczba zarejestrowanych zawodników przekroczyła 36 tys. 566 szkół podstawowych z województwa podkarpackiego realizowało program Wojewódzkich Igrzysk Dzieci, z czego pierwsze miejsce zajęła SP nr 1 w Sanoku, drugie należało SP SMS Ustrzyki Dolne, zaś trzecie przypadło w udziale SP w Lubatowej.

Miasto Sanok ponownie numerem 1 we współzawodnictwie sportowym na PodkarpaciuDo Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej przystąpiły 563 szkoły. W tej kategorii dwie sanockie szkoły stanęły na podium. Niekwestionowanym zwycięzcą okazała się SP nr 1 w Sanoku, drugie miejsce zajęła SP nr 5 w Dębicy, zaś trzecie SP nr 4 w Sanoku. Spośród 160 szkół ponadpodstawowych, które brały udział w zawodach wojewódzkich w kategorii Licealiady, II LO w Sanoku zajęło 9. miejsce.

Patronat nad klasyfikacją szkół objęła Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty. Patronat honorowy nad całym cyklem Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej objął również Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Klasyfikacja gmin i powiatów w kategorii gmin i powiatów, realizacja programu Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej dotyczyła 154 gmin i odbywa się o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. 1. miejsce zajęło miasto Sanok, 2. miasto Krosno, 3. miasto Rzeszów.

Spośród 25 powiatów biorących udział w zawodach, pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych wywalczył powiat sanocki, drugie dębicki, trzecie krośnieński.  Wśród szkól ponadpodstawowych zwyciężył powiat rzeszowski, tuż za nim był dębicki, na trzecim miejscu stalowowolski.

Łączna pula nagród dla szkół wyniosła 20 tys. zł.

Najlepszym klubem pionu Szkolnego Związku Sportowego województwa podkarpackiego został Uczniowski Klub Sportowy „Niedźwiadki” Sanok. II miejsce przypadło Uczniowskiemu Klubowi Narciarskiemu „Laworta” w Ustrzykach Dolnych. Na III miejscu uplasował się Uczniowski Klub Sportowy Tempo-5” w Przemyślu. Gratulujemy młodym, pracowitym i utalentowanym sportowcom oraz ich trenerom i nauczycielom oraz życzymy dalszych sukcesów.