Posłanka na Sejm RP atakuje Strajk Kobiet w Lubaczowie

Posłanka na Sejm RP atakuje Strajk Kobiet w Lubaczowie

Niewielki, bo liczący zaledwie 12 tys. osób Lubaczów stał się swoistą ikoną strajku kobiet na prowincji. Po pierwsze, miasto położone jest na Podkarpaciu, a ten region przez wielu kojarzony jest jako bastion PiS, po drugie ponieważ protesty zgromadziły na ulicach tego niewielkiego miasta prawdziwe tłumy. Co ważne były również bardzo sprawnie i bezpiecznie przeprowadzone.

Zaskoczyło to zarówno lokalnych polityków, jak i tych którzy reprezentują mieszkańców Powiatu Lubaczowskiego w sejmie. Jednym z nich jest posłanka Prawa i Sprawiedliwości Teresa Pamuła. To na jej osobie skupiła się uwaga protestujących gdyż to właśnie podpis Teresy Pamuły widnieje pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego, którego wyrok wywołał w całym kraju falę protestów.

Broniąc swojej chwiejącej się w lokalnym środowisku pozycji posłanka postanowiła zaatakować. Jako obiekt do ataku wybrała radnego powiatowego Marcina Piotrowskiego, który brał udział w lubaczowskiej odsłonie strajku kobiet, wspierając i wielokrotnie w mediach opowiadając o jego przebiegu. Pani poseł wystosowała oficjalne pisma potępiające angażowanie się radnego w protesty do przewodniczącej Rady Powiatu Marty Tabaczek, oraz Burmistrza MiG Cieszanów Zdzisława Zadwornego z żądaniem zajęcia stanowiska. Twierdząc, że „Pan Radny Powiatu Lubaczowskiego Marcin Piotrowski stał na czele manifestacji, która  była pełna nietolerancji, wulgaryzmów, obraźliwych haseł, nie tylko pisanych, ale i wykrzykiwanych na ulicach Lubaczowa…. Osoba na takim stanowisku powinna dawać przykład swoją postawą młodzieży, a nawet reagować na przypadki wulgaryzmów w przestrzeni publicznej, a nie je promować.

Radny Marcin Piotrowski jest działaczem kultury, społecznikiem, dyrektorem dwóch znanych w Polsce festiwali Folkowiska i Cieszanów Rock Festiwalu. W działalności samorządowej znany jest z propagowania rozwoju turystyki w Polsce Wschodniej, W obecnej kadencji zasłynął na cały kraj jako jedyny z radnych który głosowała przeciwko podjęciu deklaracji Rady Powiatu o wdrażaniu ideologii LGBT w Powiecie Lubaczowskim.

Listy posłanki Teresy Pamuły wywołały oburzenie w Internecie. Co chwilę ktoś pisze, Marcin nie daj się! Jesteśmy z tobą! Dzwonią dziennikarze, politycy, adwokaci.

– Wygląda, że tym listem pani Teresa strzeliła sobie w kolano. Chyba zapomniała, o tym, że to ona miała reprezentować głos mieszkańców  w świecie. Jest na niego jednak wyraźnie głucha – opowiada Marcin Piotrowski.

Bardzo szybko wsparcie otrzymał, również od pracodawcy. Specjalne oświadczenie w obronie Piotrowskiego wystosowała dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie Marlena Wiciejowska – Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie ma również opracowany Kodeks Etyki i Pan Marcin Piotrowski jako Wicedyrektor spełnienia się w swojej roli w 100% promując Gminę Cieszanów i Powiat Lubaczowski. Nie zamierzam wyciągać restrykcji wobec heroicznej postawy mojego Pracownika, który stanął po stronie wolnego słowa wypowiadanego tam, gdzie Polska, która jest też Kobietą ma swój Początek.

Na działającej na Facebooku grupie „Murem za kobietami Lubaczów” która skupia prawie 2 tys. osób wrze od komentarzy. Bardzo mocne reakcje na list posłanki pojawiły się również na jej profilu. Internauci ruszyli z akcją #muremzapiotrowskim

Poprosiliśmy radnego Marcina Piotrowskiego o wypowiedź, co czuje jako samorządowiec w zaistniałej sytuacji?

– Jako radny, byłem i jestem tam gdzie mnie potrzebują mieszkańcy. Uważam, że reprezentowanie ludzi nie polega na wypinaniu piersi na uroczystościach, czy wspólnych fotografiach. To rozwiązywanie problemów, bolączek. Dbanie o nich zarówno w trudnych jak i dobrych chwilach. W tej chwili zachodzi wielka społeczna rewolucja i dzieje się ona właśnie w takich niewielkich społecznościach jak nasze w Lubaczowie czy Sanoku. Politycy na Wiejskiej nie wiedzą co się u nas dzieje, nie czują nastrojów. Często brak im empatii. My samorządowcy jesteśmy tu na dole. Powinniśmy się angażować!

mn

A co sądzą czytelnicy o zaistniałej sytuacji?

 

3 KOMENTARZE

 1. Podoba mi się zachowanie posłanki, jak z wierszyka Skarżypyta:
  Marcin nie był dzisiaj w szkole
  – Bo kobiety wspierać wolę
  One są narodu siłą
  Wspierać muszę płeć miłą

  A posłance język lata
  Oj przydała by się łopata
  I na taczki panią z PIS
  Dziękujemy pani dziś!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj