Skromne obchody 11 listopada 

Uroczystości związane ze Świętem Niepodległości w dotychczasowej, tradycyjnej formie w Sanoku zostają odwołane.

W imieniu mieszkańców symboliczne wiązanki i znicze przed pomnikami złożą burmistrz Tomasz Matuszewski wraz z przewodniczącym Rady Miasta Sanoka Andrzejem Romaniakiem.

O godz. 11.00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny i Poległych, transmitowana on-line. Od godz. 9.30 do 10.30 przy pomnikach „Tadeusza Kościuszki” oraz „Synom Ziemi Sanockiej Poległym i Pomordowanym” wartę będą trzymać harcerze. Po mszy św. od godz. 12.00 do 13.00 harcerze będą pełnić wartę przy Krzyżu „Golgota Wschodu”. W tym czasie delegacje mogą składać kwiaty przed pomnikami.

Biuro Programu Niepodległa zachęca mieszkańców, by 11 listopada w samo południe zaśpiewać Hymn w domach, wraz z rodziną, współlokatorami i najbliższymi. Stacje radiowe i telewizyjne 11 listopada o godz. 12.00 wyemitują Mazurka Dąbrowskiego.

Urząd Miasta w Sanoku zwraca się do mieszkańców z prośbą o dostosowanie się do wytycznych, pozostanie w domach i w symboliczny sposób, przez wywieszenie flagi, odśpiewanie hymnu wziąć udział w transmitowanych obchodach dając tym samym wyraz swojego patriotyzmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj