Będą pieniądze na kanalizację i rozbudowę przedszkola

Będą pieniądze na kanalizację i rozbudowę przedszkola

Sanok pozyskał 4,6 mln z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kwota 2,6 mln zł została przyznana na zadanie „Poprawa gospodarki wodnościekowej”, natomiast 2 mln zł będą wykorzystane na zapewnienie nowych miejsc przedszkolnych w poprzez przebudowę Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 3.

– W ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych zamierzamy wybudować ponad 3 km nowych sieci wodociągowych oraz ponad 3 km nowych sieci kanalizacyjnych. Pozytywnie rozpatrzono także projekt dalszej przebudowy budynku przedszkola na Błoniach, obejmujący przede wszystkim dostosowanie pomieszczeń na potrzeby przedszkolnych sal dydaktycznych oraz modernizację klatki schodowej – mówi burmistrz Tomasz Matuszewski.

– Budowa kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej to inwestycje, które przyczynią się do zaspokojenia potrzeb także tych mieszkańców, którzy w przyszłości będą chcieli osiedlić się na terenach przeznaczonych pod budownictwo jedno- i wielorodzinne. Dzięki budowie kanalizacji ponadto ograniczony zostanie niekontrolowany zrzut ścieków bezpośrednio do gruntu i wód – wyjaśnia zastępca burmistrza ds. inwestycji i rozwoju Artur Kondrat.

Burmistrz Matuszewski zaznaczył, że do realizacji zadania, na które otrzymano środki z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych przeznaczono tereny, które mają już opracowaną dokumentację projektową lub taka dokumentacja jest w trakcie przygotowań. Są to obszary, o których uzbrojenie mieszkańcy wnioskowali od kilku lat. – Po dokonaniu kwerendy, wybrano do realizacji najpilniejsze zadania na terenie kilku dzielnic miasta – zapewnił burmistrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj