Pociągiem z Zagórza do Krakowa

Pociągiem z Zagórza do Krakowa

Pociągi „Bieszczady” i „Wetlina” przez siedem dni w tygodniu będą kursować na trasie Kraków-Zagórz i Zagórz-Kraków. Trasę pokonamy w niespełna 4 i pół godziny. Nowe połączenia kolejowe ruszyły 13 grudnia. Codzienne kursy z pewnością ułatwią podróżowanie.

PKP Inter City uruchomiło nową linię kolejową z Krakowa przez Sanoka do Zagórza i z powrotem. Nowe połączenia ruszyły 13 grudnia. Codzienne kursy do stolicy Małopolski i w serce Bieszczadów to idealne rozwiązanie dla podróżnych, którzy chcą dostać się w Bieszczady, czy wyskoczyć na zwiedzanie Krakowa. Po drodze pociągi zatrzymują się m.in. w Krośnie, Jaśle, Bieczu, Gorlicach i Tarnowie. Podróżni będą mieli do wyboru dwa kursy i w zależności od godziny, czas drogi oscylować będzie między 4 a 8 godzinami.

Z Zagórza do Krakowa dostaniemy się porannym kursem. Pociąg z Zagórza będzie wyjeżdżał punktualnie o godz. 5.00, w Sanoku będzie o godz. 5.11, a w Krakowie o 9.30. Popołudniowy kurs wyrusza z Zagórza o 14.41, z Sanoka o14.52, by dotrzeć do Krakowa o godzinie 19.01. Z Krakowa dostaniemy się do Zagórza dwoma kursami. Przedpołudniowym, który ze stacji w Krakowie wyrusza o godz. 9.44, by dotrzeć do Sanoka o godz. 14.02, a w Zagórzu być 11 minut później. Kurs wieczorny z Krakowa startuje o 19.22. W Sanoku będzie o godz. 23.43, a w Zagórzu kilka minut przed północą, czyli o 23.54.

Nowe kursy mają na celu lepsze skomunikowanie południowej części województwa Podkarpackiego z Krakowem. Dzięki nowym połączeniom powstaje możliwość połączeń przesiadkowych do takich miast jak Wrocław, Warszawa, Gdańsk czy Katowice. Pociągi mają kursować przez cały rok. Jednak w marcu zostanie zmieniony rozkład jazdy.

Rozkład jazdy dostępny na stronie https://kolejowi.blogspot.com/

dcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj