Miasto i starostwo pod lupą prokuratury. Polityczne igrzyska w czasach pandemii?

Sanok wśród najlepszych miast pod względem wydatków na rozwój

W rankingu zrównoważonego rozwoju, sporządzonym przez pracowników naukowych Politechniki Warszawskiej, Sanok znalazł się na 12 miejscu w kategorii gmin miejskich w kraju (na 236 klasyfikowanych gmin). Wśród gmin miejskich województwa podkarpackiego Sanok wysunął się na pierwszą pozycję, wyprzedzając m.in. Stalową Wolę (13 miejsce) i Mielec (14).

W roku 2017 Sanok zajmował miejsce 20 – w ciągu dwóch lat miasto podjęło działania prorozwojowe, przesuwając się o osiem pozycji w górę rankingu.

Zagórz pośród 638 gmin miejsko-wiejskich sklasyfikowany został na 238 pozycji, natomiast gmina wiejska Sanok w kategorii gmin wiejskich (wśród 1538) uzyskała dopiero 1055 miejsce.
Badania nad zrównoważonym rozwojem są prowadzone od wielu lat. Ich celem – co podkreśla współautor analiz prof. Eugeniusz Sobczak z Politechniki Warszawskiej – jest promowanie rozwoju i identyfikowanie dobrych praktyk w realizacji kluczowych celów długoterminowych, takich jak kształtowanie konkurencyjności inwestycyjnej, migracyjnej czy poprawianie jakości życia mieszkańców.
O rankingu więcej napiszemy w świątecznym wydaniu „Tygodnika Sanockiego”. Tymczasem więcej informacji znajdą Państwo pod adresem: https://www.prawo.pl/samorzad/ranking-samorzadow-najlepsze-wyrozniaja-wydatki-na-rozwoj,505188.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj