Nie zapomnimy o Osieckiej

Nie zapomnimy o Osieckiej 

W tym roku przypada 85. rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej. Autorka niezapomnianych przebojów największych polskich artystów jest bardzo ważna dla kilku pokoleń Polaków. Dagny Mikoś z tej okazji postanowiła wydać w październiku swoją debiutancką płytę „DAGNY/OSIECKA”, jednak aby niezatarte słowa poetki mogły zostać wyśpiewane potrzebne jest wsparcie osób, które cenią sobie twórczość Osieckiej.

Dagny Mikoś to aktorka i wokalistka, laureatka wielu aktorskich nagród i wyróżnień. Na co dzień mieszka i tworzy w Rzeszowie, jednak swoje aktorskie szlify zaczynała w Ustrzykach Dolnych oraz w Sanoku. Od kilku lat pracuje w zespole artystycznym Teatru im. Wandy Siemaszkowej i jest jedną z ulubionych aktorek podkarpackiej publiczności. W tym trudnym czasie dla wielu artystów, jakim niewątpliwie jest pandemia kroonawirusa w artystce narodziło się pragnienie pozostawiania po sobie trwałego, radosnego, artystycznego śladu w postaci muzycznej płyty, na którą składać się będzie kilka lub kilkanaście utworów. Pomysł nagrania płyty z piosenkami Agnieszki Osieckiej zrodził się już w sierpniu ubiegłego roku, kiedy to Dagny została wyróżnioną Finalistą 22. Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Pamiętajmy o Osieckiej”. Płyta ma być przepełniona radością, pełna optymizmu i energii. Od 22 grudnia 2020 roku na portalu internetowym „WSPIERAM.TO” wystartowała kampania crowfundingowa i zbiórka pieniędzy na wydanie debiutancką płyty Dagny.

– Do tego największego w mojej karierze projektu, pragnę wykorzystać całe moje dotychczasowe doświadczenie oraz zaangażować najbardziej utalentowanych i życzliwych ludzi, z którymi miałam zaszczyt współpracować na przestrzeni ostatnich lat. „DAGNY/OSIECKA” to nie tylko ja. To cała ekipa fantastycznych ludzi – mówi Dagny Mikoś.
Twórczość Agnieszki Osieckiej towarzyszy Dagny niemalże od początku jej artystycznej drogi, lecz dopiero teraz artystka dojrzała, aby zmierzyć się z jej piosenkami „na poważnie” i podarować je ludziom na dłużej. Na przeszkodzie do wydania płyty stoją oczywiście finanse.

– Aby tworzyć potrzebuję finansowego wsparcia. Nie udało mi się pozyskać środków finansowych pisząc projekty i składając petycje i pisma z prośbą o wsparcie do różnych instytucji. Wyczerpałam już wszystkie siły i możliwości… Stąd pojawił się pomysł na zbiórkę: http://wspieram.to/dagnyosiecka i chęć zaangażowania w to większej ilości osób. W ten sposób każdy może czuć się odpowiedzialny za naszą inicjatywę, a oprócz płyty czy biletów na premierowy koncert, może otrzymać ode mnie list, spotkać się na twórcze warsztaty, wziąć udział w LIVE! na moich mediach społecznościowych czy też zamówić sobie nasz koncert „do domu”! – tłumaczy.

Na realizację wszystkich zamierzeń, czyli: nagrania, wydania i promocji albumu „DAGNY/OSIECKA”, zorganizowania wspaniałego koncertu premierowego (lub realizacja nagrania koncertu premierowego on-line), symbolicznego opłacenia wszystkich twórców zaangażowanych w projekt, wynajęcia miejsca/sali na czas prób oraz na dojazdy zespołu: z Rzeszowa do Krakowa i z Krakowa do Rzeszowa, opłacenia kosztów licencyjnych i realizacji materiałów promocyjnych wspierających płytę potrzeba około 30 tys. zł. Część kosztów produkcji Dagny pokryła już z własnych środków. Projekt jest realizowany w Rzeszowie i w Krakowie z ludźmi pochodzącymi (głównie) z Podkarpacia. Aranżacjami do wszystkich utworów – a także nowymi kompozycjami do tekstów Agnieszki Osieckiej – zajmuje się znakomity muzyk i pianista Mikołaj Babula, z którym współpracuje już od kilku ładnych lat. Na innych instrumentach towarzyszą mu: Bartek Bąk (perkusja) i Marcin Chatys (bas, kontrabas, moog), a nad głosem Dagny i chórami we wszystkich utworach czuwa znakomita trenerka wokalna Dominika Kindrat.

– Organizacją i produkcją projektu „DAGNY/OSIECKA” zajmuję się samodzielnie przy życzliwym i graficznym wsparciu projektantki Justyny Wiśniowskiej. Na okładce płyty znajdzie się magiczna fotografia Małgorzaty Pawlikowskiej, której aż do premiery nie będę Państwu zdradzać…- kontynuuje.

Na razie wraz z Fundacją Rzeszowską, w rzeszowskim „Torowa Studio” został zarejestrowany pierwszy utwór oraz teledysk promujący kampanię. Premiera wspomnianego, promocyjnego singla płyty „DAGNY/OSIECKA” pt. „Małgośka” odbyła się 21 grudnia 2020 r. na kanale Dagny Mikoś na YouTube. W najbliższym czasie, w styczniu 2021 w mediach społecznościowych Dagny Mikoś (zarówno na Facebooku jak i YouTube) pojawi się cykl krótkich wywiadów i LIVE! promujący projekt „DAGNY/OSIECKA” pt. „Porozmawiajmy o Osieckiej”. Będą prowadzone rozmowy temat twórczości i osoby Agnieszki Osieckiej wraz z innymi artystami i Finalistami Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej:.

– Obecnie pracujemy nad następnymi kawałkami, które znajdą się na płycie. Zarejestrujemy je w profesjonalnym studio nagrań, a na początku 2021 roku rozpoczniemy studyjną pracę nad montażem i dopieszczaniem nagranego muzycznego materiału! Każda złotówka wpłacona na nasz projekt to nie tylko koszt opłacenia licencji, produkcji, materiałów czy płyty – to twoja inwestycja w naszą twórczą pracę, aby pozostać artystą w dzisiejszych czasach, to dla całej naszej drużyny nie lada wyzwanie – dodaje na koniec Dagny.

fot: archiwum prywatne

Link do zbiórki:

https://wspieram.to/dagnyosiecka

dcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj