Gminy obwarzankowe – słabsze ogniwa samorządu terytorialnego

Przyszłość granic Sanoka

Gmina Wiejska chce poszerzenia granic Sanoka – wynika to z postępowania radnych. Tak burmistrz interpretuje uchwałę Rady Gminy w sprawie przyłączenia Olchowiec do gminy wiejskiej podjętą 11 stycznia.

„Rada Gminy Sanok w poniedziałek podjęła uchwałę o zamiarze przyłączenia Olchowiec do Gminy Wiejskiej, wykazując tym samym, że pomiędzy mieszkańcami miasta i mieszkańcami gminy wiejskiej istnieją głębokie więzi społeczne, gospodarcze i kulturowe. Taki argument jest bardzo ważny dla koncepcji poszerzenia granic miasta. Samorząd miejski otrzymał właśnie od gminy wiejskiej podstawową przesłankę prawną do podjęcia przez Radę Ministrów decyzji, o którą wystąpimy niebawem, czyli o poszerzenie granic Sanoka.

Miasto zabezpiecza wiele obszarów, z których korzystają mieszkańcy sąsiednich miejscowości. Koszty natomiast ponosi wyłącznie sanocki podatnik. I nie jest to zarzut w stosunku do mieszkańców sołectw, lecz konkretny racjonalny argument przemawiający za koniecznością poszerzenia granic miasta” – uważa burmistrz Tomasz Matuszewski.

Wypowiedź burmistrza Matuszewskiego w materiale filmowym:

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. Chamstwo i prostactwo godne pogardy, zero szacunku dla chciwości i zachłannej próby zabrania cudzej własności. Nie tak wygląda porozumienie, to jest siłowe działanie wbrew woli obywateli. Opamietajcie się i pomyślcie o ludziach nie o własnym interesie.

  2. Potwierdzam zarzut chciwości i zachłannej próby zabrania cudzej własności. Miasto od lat zajmuje ok. 400m2 mojej działki, oraz działki innych właścicieli na drogę i odmawia jakiegokolwiek uregulowania tego stanu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj