Rekruterzy 3.Podkarpackiej Brygady OT rozpoczęli działanie w 2021 roku

Rekruterzy 3.Podkarpackiej Brygady OT rozpoczęli działanie w 2021 roku

 

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej rozpoczęła proces rekrutacji do pododdziałów w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku. Chętni do rozpoczęcia przygody z wojskiem na początku roku mogą wybrać termin odbycia szkolenia podstawowego i wyrównawczego. Na rok 2021 zaplanowano pięć powołań do służby w naszych batalionach. Dokumenty można składać już dzisiaj do Wojskowych Komend Uzupełnień lub poprzez rekruterów.

Rekruterzy 3.PBOT mają za zadanie wyszukiwać kandydatów do służby wojskowej oraz wspierać w procesie naboru do najmłodszego rodzaju sił zbrojnych. „Headhunterzy” udzielają informacji dotyczących powołania do odbycia terytorialnej służby wojskowej oraz zapoznają chętnych z trzyletnim cyklem szkolenia, począwszy od podstawowego poprzez etap szkolenia indywidualnego, specjalistycznego i zgrywającego. Rekruterzy pomagają również osobom zainteresowanym wypełnić wymagane dokumenty oraz dostarczyć je do WKU.

Koncepcja powołania rekruterów w Wojskach Obrony Terytorialnej wzorowana jest częściowo na modelu stosowanym m.in. w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, czy krajach skandynawskich.

Od sierpnia ubiegłego roku w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej swoją działalność rozpoczęło pięciu kierunkowych rekruterów:

  • OT. Maciej Szeremeta – szef rekruterów, tel. 501676296, działa na terenie powiatów jarosławskiego, przemyskiego, lubaczowskiego i przeworskiego,
  • szer. OT. Michał Bełz – tel. 501045995, działa na terenie powiatów rzeszowskiego, łańcuckiego,
  • OT. Paweł Porębski – tel. 608658562, działa na terenie powiatów niżańskiego, stalowowolskiego, tarnobrzeskiego, kolbuszowskiego i leżajskiego,
  • OT. Jerzy Frąckowiak – tel. 889151953, działa na terenie powiatów dębickiego, mieleckiego, jasielskiego, ropczycko – sędziszowskiego i strzyżowskiego,
  • OT. Dawid Nikholz – tel. 530517336, działa na terenie powiatów jarosławskiego, przemyskiego, lubaczowskiego i przeworskiego,
  • OT. Jaromir Brański – tel. 796222406, działa na terenie powiatów sanockiego, bieszczadzkiego, leskiego, krośnieńskiego i brzozowskiego.

Nie zwlekaj z decyzją – wstąp w szeregi podkarpackich terytorialsów! W 2021 r. zaplanowaliśmy następujące terminy rozpoczęcia szkoleń dla nowych kandydatów: 30 stycznia, 8 maja, 26 czerwca, 4 września i 20 listopada.

Plakat: 3. PBOT

 

kpt. Witold SURA

rzecznik prasowy

3.Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj