Ruszają szczepienia dla seniorów!

Ruszają szczepienia dla seniorów

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób, które ukończyły 80 lat. Natomiast od 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla seniorów. W powiecie sanockim zostało utworzonych 12 punktów szczepień, cztery z nich znajdują się w Sanoku.

Osoby, które ukończyły 80 rok życia mają przywilej i mogą zarejestrować się na termin szczepienia przeciw COVID-19 już od 15 stycznia. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Kolejne grupy wiekowe i zawodowe będą szczepione sukcesywnie w późniejszym terminie. Od 18 do 22 stycznia natomiast rozpoczną się masowe szczepienia w Domach Pomocy Społecznej.

Jak się będzie można zarejestrować?

Są trzy możliwości zapisu na sczepienie. Zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię pod numer 989. Można zrobić to samodzielnie lub może nas zapisać ktoś bliski. Do zapisu wystarczy podać numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień danej grupy. Podczas rejestracji możemy wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Na podany numer otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Możemy się zapisać kontaktując się z wybranym punktem szczepień. W powiecie sanockim znajduje się 12 punktów szczepień, cztery z nich zlokalizowane są w Sanoku. Jeśli w wybranym przez nas punkcie szczepień nie znaleźliśmy dogodnego terminu, wówczas możemy zadzwonić na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą znaleźć inny punkt szczepień niedaleko naszego miejsca zamieszkania z terminem, który nam odpowiada. Zarejestrować możemy się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko naszego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie nam pasował albo będziemy chcieli zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystamy z dostępnej wyszukiwarki i wskażemy dogodną dla nas datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymamy powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. Jeśli chcemy skorzystać z tego sposobu rejestracji, musimy posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie mamy, wówczas musimy skontaktować się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni.

Osoby, które mają problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień, mogą skorzystać z mobilnego zespołu szczepiącego. Wystarczy zapisać się na szczepienie bezpośrednio w punkcie szczepień i ustalić dogodny termin. O tym, które punkty szczepień w okolicy dysponują zespołami wyjazdowymi, możemy dowiedzieć się dzwoniąc na infolinię 989.

W każdej gminie będzie funkcjonował co najmniej jeden mobilny punkt szczepień, m. in. dla osób, które nie mogą samodzielnie dotrzeć na szczepienie. W ramach realizacji strategii szczepień mobilnych przewiduje się szczepienie dokonywane przez zespoły wyjazdowe (organizowane również przez inne instytucje np. Wojsko Polskie) w miejscu zamieszkania lub przebywania pacjenta.

dcz

Punkty szczepień:

SANOK
Centrum Medyczne ESKULAP
B I J Hajnus Spółka Jawna
Sanok ul. Krakowska 76

Centrum Promocji Zdrowia „SANVIT” Sp. z o.o.
Ośrodek Rehabilitacji i Odnowy „SANVIT”
Sanok ul. Łazienna 1

Ośrodek Leczniczo-Rehabilitacyjny i Medycyny Pracy
„NAFTA-MED” Sp. z o.o.
Sanok ul. Daszyńskiego 20 A

Domowa Opieka Medyczna”DO-MED” Sp. z o. o.
Ośrodek Opieki Poszpitalnej
Sanok ul. Konarskiego 18

Powiat Sanocki

VITA – FAMILIA
Medycyna Rodzinna Monika Gaszczyk
Poradnia lekarza POZ
Tarnawa Górna 80

SUCH-MED Such Przemysław
Przychodnia Zdrowia
Besko ul. Błonie 1A

MEDICSAN Sp. z o.o.
Punkt szczepień
Zarszyn ul. Podkarpacka 6

MEDICSAN Sp. z o.o.
Punkt szczepień
Nowosielce św. Floriana 2

SPZPOZ w Komańczy
Komańcza 161

SPZPOZ w Zagórzu
Zagórz Piłsudskiego 4

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „SANUS”
Joanna Stefańska
Poradnia lekarza POZ
Prusiek 44

Bogusław Bukrej
Nowotaniec 93

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj