Domofon z kamerą – nowoczesne zabezpieczenie domu

Mieszkasz w domu i planujesz zamontować sprzęt, który ochroni Cię oraz najbliższych przed niechcianymi gośćmi?Mieszkasz w domu i planujesz zamontować sprzęt, który ochroni Cię oraz najbliższych przed niechcianymi gośćmi? Sprawdź, czym jest domofon z kamerą, dlaczego warto go mieć oraz jaki model wybrać, aby cieszyć się niezawodnością na wiele lat.

 

Domofon z kamerą – czym jest?

Domofon z kamerą (inaczej nazywany również wideodomofonem lub wideofonem) to nic innego, jak nowoczesny model tradycyjnych domofonów, które od wielu lat znajdują zastosowanie zarówno w domach jednorodzinnych, jak i blokach mieszkalnych, recepcjach, biurach czy hotelach. Jest to jednak urządzenie o znacznie większych możliwościach od standardowych wersji tych urządzeń, co przekłada się jednocześnie na łatwiejszą obsługę sprzętu, a także zwiększenie bezpieczeństwa domowników. Wideodomofon identyfikuje nie tylko głos odwiedzającego, ale również rejestruje obraz, dzięki czemu za każdym razem w szybki i dokładny sposób sprawdzisz, kto próbuje wejść na teren na teren Twojej posesji lub domu.

Domofony z kamerą – duże możliwości i wygoda użytku

Domofony z kamerą powstały przede wszystkim po to, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa domu, a także w celu łatwej i wygodnej obsługi. Możliwość zobaczenia rozmówcy jest przydatna zwłaszcza dla dzieci, osób starszych i niedosłyszących. Komunikacja wizualna pozwala dokładnie zidentyfikować osobę przy bramie, furtce czy drzwiach i ułatwia podjęcie decyzji o ewentualnym wpuszczeniu takiego gościa do środka. Funkcja wideo to nie wszystko, co potrafią domofony z kamerą – na rynku znajdują się modele o znacznie większych możliwościach, które posiadają takie opcje jak m.in.: 

  • podgląd i rejestrację obrazu w nocy, dzięki wbudowanej kamerze noktowizyjnej,
  • czujniki ruchu,
  • czytniki linii papilarnych,
  • możliwość połączenia się z urządzeniami mobilnymi,
  • funkcje robienia zdjęć osobom odwiedzającym.

Wideodomofony analogowe, cyfrowe i IP – poznaj rodzaje domofonów z kamerą

Rozważając kupno domofonu z kamerą, warto wiedzieć, że sprzęt ten obecnie występuje w kilku odmianach, które różnią się budową, a także możliwościami. Wideodomofony podzielić można obecnie wersje analogowe, cyfrowe oraz sieciowe (IP).

  • Wideofony analogowe – stanowią najprostszą wersję domofonów z kamerą. Zbudowane są z dwóch części: kasety zewnętrznej, czyli bramofonu umieszczanego najczęściej przy furtce lub bramie, a także wyświetlacza (monitora) montowanego w środku domu. Są to modele tańsze od cyfrowych i sieciowych odpowiedników, a ich montaż nie stanowi większego problemu.
  • Wideofony cyfrowe – modele te oferują użytkownikowi lepszą jakość dźwięku i obrazu od domofonów z kamerą analogowych. Warto wspomnieć o tym, że prócz standardowych funkcji, czyli identyfikacji głosowej i wizualnej, mogą być wykorzystane do rozbudowy dodatkowych opcji jak np. sterowanie oświetleniem w domu. Wideofony cyfrowe są nieco droższym rozwiązaniem od modeli analogowych – cechują się jednak większą wydajnością, a także prostszą obsługą. 
  • Wideofony sieciowe (IP) – najbardziej zaawansowane modele domofonów z kamerą. Stanowią one rozbudowaną wersję wideodomofonów cyfrowych. Przystosowane są one do obsługi za pomocą aplikacji mobilnej, co znacząco podnosi komfort użytkowania. Możliwe jest to za pomocą połączenia internetowego, dlatego też wideofony IP podłączane są do routerów (przewodowo za pomocą skrętki CAT5 lub bezprzewodowo przez połączenie Wi-Fi). Rozwiązanie to jest wygodne i pozwala np. zdalnie otworzyć furtkę kurierowi w czasie, gdy nie jesteś obecny w domu.

Szukasz nowoczesnych i wydajnych domofonów z kamerą? Odwiedź stronę https://www.eltrox.pl/, czyli renomowanego sklepu, w którym znajdziesz profesjonalne sprzęty gwarantujące maksymalne bezpieczeństwo i niezawodność przez cały czas.