Karta Dużej Rodziny – ile osób korzysta z jej przywilejów w Sanoku?

Karta Dużej Rodziny – ile osób korzysta z jej przywilejów w Sanoku?

 

Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Przysługuje niezależnie od dochodu rodzinom z przynajmniej trójką dzieci. Karta Dużej Rodziny oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Zniżki mogą oferować instytucje publiczne oraz przedsiębiorcy prywatni.

Od 1 stycznia 2019 r. prawo do posiadania Karty Dużej Rodziny przysługuje nie tylko rodzicom, którzy aktualnie wychowują troje lub więcej dzieci, ale także tym, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci – bez względu na aktualną sytuację materialną i wysokość dochodów.

W Sanoku na koniec 2018 roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wydał 2104 Karty Dużej Rodziny dla 413 rodzin wielodzietnych.

Na koniec 2020 roku wydano 5067 Kart Dużej Rodziny, z czego 2357 uprawniających do zniżek Kart odebrały osoby, które swoje dzieci już wychowały. Rodzin aktualnie wychowujących dzieci było 543, natomiast liczba rodzin, które „odchowały” swoje dzieci okazała się więcej niż dwukrotnie wyższa – 1416.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj