Rozmowa Tygodnia

Rozmowa Tygodnia: Dlaczego rosną ceny za odbiór odpadów?

Rada Miasta Sanoka uchwaliła cenę za odbiór śmieci na poziomie 29 zł. Nie jesteśmy jedynym samorządem w Polsce, który podjął w tym roku taką decyzję. Mieszkańcy Przemyśla zapłacą 32 zł, Jasła – 29,17 zł… Gościem „Rozmowy Tygodnia” jest Artur Kondrat – zastępca burmistrza ds. rozwoju, który wyjaśnia, dlaczego więcej płacimy za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych.

4 KOMENTARZE

  1. Kilka lat temu w Szwajcarii wymyślono, żeby każdy dorosły mieszkaniec Szwajcarii niezależnie od swych dochodów otrzymywał co miesiąc od państwa nieopodatkowaną kwotę 2,5 tys. franków, natomiast osoby w wieku do 18 lat – 625 franków. Rozpisano referendum. I co? Prawie 80 procent Szwajcarów odrzuciło takie dobrodziejstwo, polegające na braniu pieniędzy za nic. Pytanie brzmi: co ci Szwajcarzy mają w głowach?
    Kto odpowie?

  2. Trzeba mieć odwagę, żeby w dzisiejszych czasach zabierać ulgi, które dają zwycięstwo w wyborach. Zabierać ulgi, żeby opłaty były ponoszone sprawiedliwie. Dosyć rozdawnictwa. Wstyd mi za radnych ze środowiska PO czy KO, którzy dla własnego interesu uprawiają cyniczny populizm.

    • Standardowa podwyżka to 26%, a dla dużych rodzin posiadających kompostownik 333%, więc o jakich ulgach mowa? Ale żeby rodziło się więcej dzieci to chyba wszyscy byśmy chcieli, bo kto będzie pracować na nasze emerytury? Dodatkowo te rodziny płacą za śmieci tych bogatszych, bo chyba nie ma wątpliwości, że osoba żyjąca za 500 zł, produkuje znacznie mniej śmieci niż wydająca 5000 miesięcznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj