Czym są materace nawierzchniowe i kto powinien rozważyć ich zakup?

W naszym kraju materace nawierzchniowe nie są jeszcze tak popularne jak w niektórych krajach zachodnich. Niemniej, ich popularność i popyt na nie rośnie z roku na rok. Tego typu materace przede wszystkim wyrównują nawierzchnię, na której śpimy i poprawiają zdecydowanie komfort naszego wypoczynku.

Materace nawierzchniowe są popularnie nazywane także nakładkami na istniejące łóżko, kanapę czy sofę. Są zwykle wyprodukowane z pianki termoelastycznej, lateksowej lub wysokoelastycznej. Każdy z tych materiałów ma jednak zupełnie inne właściwości, tym samym powinniśmy dobrać materac w zależności od naszych indywidualnych potrzeb.

Do czego służą materace nawierzchniowe?

Mówiąc bardzo ogólnie, materace nawierzchniowe to idealny pomysł na poprawę komfortu i jakości naszego snu. Dedykowany jest przede wszystkim dla osób czy par, które zmuszone są spać na rozkładanych kanapach, sofach czy narożnikach. Zwykle podłoża tych elementów wyposażenia, nie są dostosowane i przyjazne naszemu kręgosłupowi i ogólnej jakości wypoczynku. Oczywiście materace nawierzchniowe posiadają także inne funkcje.

Jako przykład możemy podać sytuację, w której materac na naszym łóżku zaczyna tracić swoje funkcje. Czujemy dyskomfort i odczucie, że nie wysypiamy się już tak, jak w początkowych fazach użytkowania. W tym momencie możemy kupić właśnie nakładkę czyli materac nawierzchniowy, który pozwoli przywrócić naszej powierzchni spania dawny blask.

Ponadto materac nawierzchniowy możemy stosować także w innych przypadkach.  Na przykład gdy stracimy na wadze lub przybierzemy. Wtedy może okazać się, że obecne podłoże nie spełnia naszych wymogów i nakładka poprawi nasz komfort.

Czym są materace nawierzchniowe i kto powinien rozważyć ich zakup?

Jaki materac nawierzchniowy będzie najlepszy dla nas?

Tak jak wspomnieliśmy materace nawierzchniowe należy dobrać według indywidualnych potrzeb. Chodzi o to, że każdy z nas dokonuje zakupu w innym celu. Jeśli na przykład podłoże na którym śpimy jest za twarde, warto kupić model z pianki termoelastycznej lub lateksu. Dla osiągnięcia efektu bardzo miękkiego podłoża, gdy mamy wyjątkowo twardy materac zasadniczy, warto kupić model nawierzchniowy o jak największej wysokości.

Jeśli jednak chcemy utwardzić powierzchnię spania, warto sięgnąć po materac nawierzchniowy z pianki wysokoelastycznej lub pianki termoelastycznej o wysokiej gęstości.

Materace nawierzchniowe posiadają jedną niezaprzeczalną zaletę. Są zdecydowanie tańsze od materacy właściwych, a ponadto są lekkie i cienkie, usprawniając transport, a także przechowywanie tych produktów.

Jedyną sytuacją, w której raczej nie powinniśmy się decydować na materac nawierzchniowy, jest dobór nawierzchni dla najmłodszych. Materace dla niemowlaka to zupełnie inna kwestia i najlepiej zdecydować się na produkt dedykowany właśnie tej grupie społecznej.

Wybierz materace uznanego producenta

Wiadomo, rodzaje materacy nawierzchniowych są przeróżne. Chodzi o model, a przede wszystkim markę. Nie ma co ukrywać, że wybór uznanego i posiadającego wysokie oceny Klientów producenta zapewnia zadowolenie z zakupionych towarów. Jedną z firm wiodących na rynku jeśli chodzi o produkcję łóżek i materacy jest Hilding Anders. Ten szwedzki producent w swoim asortymencie oprócz standardowych materacy posiada także właśnie materace nawierzchniowe. Modele Hilding AltHilging Bass czy Hilding Tenor z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymaganych Klientów.