TY też możesz pomóc zwierzakom!

TY też możesz pomóc zwierzakom!

Działalność OTOZ Animals Sanok można wspierać nie tylko wpłacając pieniądze na konto lub na internetową zbiórkę. Każdy, kto chce przyczynić się do ratowania pokrzywdzonych zwierząt może to zrobić w innej formie. Chociażby darując koce lub karmę dla podopiecznych towarzystwa.

OTOZ ANIMALS SANOK zajmuje się opieką nad zwierzętami oraz kontrolą ich humanitarnego traktowania. Towarzystwo tworzą inspektorzy oraz kilka wolontariuszy. Pod swoją opieką mają różne zwierzęta z interwencji, które najczęściej przebywają w domach tymczasowych – przeważnie są to mieszkania Inspektorów. Organizują prelekcje w placówkach oświatowych, na których uczą najmłodsze pokolenia szacunku dla naszych braci mniejszych. Współprowadzą „Kocią zagrodę”- dom tymczasowy w Łukawicy głównie dla kotów oraz pomagają w szukaniu nowych domów. To grupa osób, którym los zwierząt nie jest obojętny, pomagają bezdomnym i skrzywdzonym zwierzętom. Wszyscy Inspektorzy pełnią swoją funkcję społecznie, poświęcając na to swój wolny czas. Pomagają im ludzie, którzy, tak jak oni, nie potrafią przejść obojętnie obok cierpiącego zwierzęcia.

Każdy, kto chce poprawić los zwierząt może podarować koce, karmę suchą i mokrą, zarówno dla dorosłych psów i kotów, jak i dla juniorów. Potrzebny jest żwirek dla kotów oraz środki czystości (domestos, proszki), podkłady higieniczne, legowiska, transportery, miski, smycze, obroże. Potrzebne są również duże budy, klatki żywołapki i klatki kenelowe.
Na Facebooku został utworzy Bazarek Przyjaciół OTOZ-Animals Sanok. Na bazarku są wystawiane przedmioty, które zostały podarowane przez różne osoby i są licytowane przez innych. Całkowity zysk z bazarku przeznaczany jest na cele statutowe Inspektoratu tj. ratowanie zwierząt, opieka weterynaryjna, utrzymanie, bieżące potrzeby.

Jeżeli masz ochotę wesprzeć bazarek rzeczami, które można wystawić, prosimy o kontakt pod nr alarmowym 695273839 lub mailowo otoz.sanok@gmail.com. Podarować można wszystko od ubrań, po biżuterię, książki, obrazy lub inne przedmioty. Karmę i akcesoria dla zwierząt można przynieść do jednego z poniższych punktów: biuro Ligi Ochrony Przyrody (Kościuszki 12), sklep zoologiczny Taja (Ogrodowa 34), sklep zoologiczny Orka (Daszyńskiego 2), antykwariat Saba (ul Mickiewicza 6) oraz do redakcji Tygodnika Sanockiego (Rynek 10). Jeżeli ktoś nie jest na miejscu, a chciałby pomóc zwierzakom, może kupić karmę lub akcesoria w dowolnym sklepie internetowym i wysłać. Wcześniej prosimy o kontakt w celu ustalenia adresu wysyłki.

Każda darowizna jest wielką pomocą. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć towarzystwo finansowo może wpłacać pieniądze na konto PKO BP: 62 1020 2980 0000 2302 0112 4965 Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt „Animals” Inspektorat w Sanoku z dopiskiem „darowizna”.

dcz

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj