Zahutyń jest przeciw, radny z Sanoka policzył głosy

Z informacji, jakie uzyskaliśmy od sołtysa Zahutynia Kamila Batrucha wynika, że 98% mieszkańców biorących udział w konsultacjach społecznych wyraziło swój sprzeciw wobec przyłączenia Zahutynia do granic miasta Sanoka. 

Jak wynika z protokołu, konsultacje w Zahutyniu trwały od 3 do 17 lutego. Były one przeprowadzane w formie ankiety, polegającej na udzieleniu odpowiedzi na pytanie „Czy jesteś za zmianą granic administracyjnych przez wyłączenie sołectwa Zahutyń z Gminy Zagórz oraz włączenia go do Miasta Sanoka?”. Przewodniczącym Komisji Konsultacyjnej był Jakub Osika – Radny Miasta Sanoka oraz Aleksandra Zimoń i Paweł Garko.

Wyniki konsultacji:

Głosy nieważne: 35

Głosy oddane „za”: 10

Głosy oddane „przeciw”: 608

Głosy oddane „wstrzymujące się”: 5

W sumie oddano 658 głosów.

11 KOMENTARZE

 1. No super, były kandydat na Burmistrza Miasta Sanoka, Radny Miejski, jest Przewodniczący komisji Konsultacyjnej w Gminie Miejskiej Zagórz. Komu jak komu, ale jemu szczególnie powinno zależeć na powiększeniu Sanoka.

 2. Ja tego nie rozumiem. Najpierw radni sanoccy wyrażają chęć poszerzenia miasta, a potem taki jeden Rambo liczy głosy w Zahutyniu. Gdzie sens i logika?

 3. Wokanda Obywatelska
  dla tych, którzy nie chcą być sami w sądzie
  Czeka Cię rozprawa w sądzie?

  Zgłoś swoją rozprawę na stronie
  wokandaobywatelska.pl

  Zrób to za pomocą odpowiedniego formularza zamieszczonego na tej stronie. To umożliwi zainteresowanie nią publiczności. Obecność niezależnej publiczności zwykle wpływa pozytywnie na przebieg procesu. Obserwatorzy Wokandy Obywatelskiej – prócz sprawowania roli niezależnej publiczności – notują to, co zaobserwowali podczas rozprawy, a notatki przekazują Fundacji Court Watch Polska. Na Twoją rozprawę zapraszani są obserwatorzy z danej miejscowości i okolic. Zwiększysz szansę na obecność obserwatorów zgłaszając swoją rozprawę odpowiednio wcześnie (z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem). Rozprawy z udziałem obserwatorów przebiegają najczęściej zgodnie z procedurą. Jeśli jednak będzie miała miejsce sytuacja niewłaściwego potraktowania stron, obserwator poinformuje o tym pracowników Fundacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj