Sanoczanie chcą większego Sanoka

Sanoczanie chcą większego Sanoka

 

W Sanoku zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie poszerzenia granic miasta. Wstępne wyniki  przedstawił Bogdan Struś przewodniczący komisji do spraw przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Sanoka. Ich wynik stwierdza jednoznacznie, że sanoczanie chcą większego Sanoka.

 

Konsultacje trwały od 15 do 26 lutego. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta, punkty konsultacyjne, gdzie można było wypełnić i wrzucić do urny ankietę, zostały zlokalizowane w budynku urzędu miasta i w jednostkach organizacyjnych podległych urzędowi. Osoby zainteresowane konsultacjami mogły wyrazić swoją opinię, korzystając z punktu konsultacyjnego zlokalizowanego w każdej dzielnicy miasta.

61 procent respondentów opowiedziało się za poszerzeniem granic Sanoka i to jest bardzo pozytywny sygnał. Zaktywizowali się mieszkańcy wszystkich dzielnic: ankiety były wypełniane proporcjonalnie do liczby mieszkańców, najwyższą frekwencję zanotowano na Wójtostwie, najniższą – na Zatorzu.  Ogółem wypełniono 1550 ankiet, w tym ważnych głosów oddano 1375.

Burmistrz Tomasz Matuszewski podziękował sanoczanom za udział w konsultacjach:

–  Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wyrazili swoją opinię w konsultacjach społecznych, jak również tym, którzy logistycznie wspomogli organizację tego przedsięwzięcia, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców i stosując się do zaleceń reżimu sanitarnego. Dziękuję pracownikom urzędu oraz kierownikom i pracownikom podległych jednostek. Raz jeszcze dziękuję mieszkańcom Sanoka, którzy wykazali się troską o dobro wspólne i wyrazili swoją opinię w konsultacjach. Niebawem poinformujemy Państwa, jakie kolejne kroki zostaną podjęte w związku z procedurą poszerzenia granic Sanoka.

Frekwencja procentowo nie odbiegała od frekwencji w miastach, które w województwie podkarpackim przystąpiły do procedury poszerzenia granic, takich jak Rzeszów czy Krosno. Zważywszy na okres pandemii, możemy mówić w Sanoku o sporej mobilizacji mieszkańców.

Szczegółowe informacje dotyczące głosowania znajdują się w prezentacji.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Ile to daje 2 czy 3% ? Hahaha Kolejny „sukces” obecnego włodarza. Proszę się przyzwyczaic bo przy najblizszych wyborach na burmistrza wynik będzie taki sam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj