Wszystkie łóżka na oddziałach szpitalnych przeznaczone zostały do leczenia pacjentów z COVID-19

W szpitalu nie ma wolnych łóżek

W powiecie sanockim gwałtownie rośnie liczba nowych zakażeń COVID-19. Od dłuższego czasu nasz region zajmuje czołowe miejsce pod względem zachorowań. Obecnie w szpitalu w Sanoku zajęte są wszystkie tzw. łóżka covidowe oraz 22 respiratory. Sytuacja nigdy nie była aż tak poważna, jak teraz. Dla przykładu, w listopadzie ubiegłego roku w szczytowym momencie epidemii, leczonych było 164 chorych.

Jak zauważa Grzegorz Panek, dyrektor SPZOZ w Sanoku, aż 90 procent przyjmowanych do szpitala pacjentów wymaga leczenia tlenem.

Najnowszy raport koronawirusowy z 8 marca informuje o kolejnych 43 nowych zakażeniach w powiecie sanockim. Wzrosła również liczba osób objętych kwarantanną. O ile miesiąc temu w kwarantannie przebywało około 200 osób, tak dzisiaj jest ich już 584.
W związku z bardzo trudną sytuacją epidemiczną, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku przypomina, że szczególne znaczenie w obecnej fazie pandemii ma stosowanie się do zaleceń i wytycznych służb sanitarnych oraz realizacja Narodowego Programu Szczepień p/Covid-19. Jeśli to możliwe, koniecznie ograniczmy wyjścia z domu i przebywanie w miejscach publicznych. Tylko w ten sposób możemy uchronić zdrowie i życie własne i naszych najbliższych.

Źródło: Powiat Sanocki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj