Start honorowy Tour de Pologne w Sanoku

Czy organizatorzy zatwierdzą start Tour de Pologne w Sanoku?

Czy Sanok stanie się miejscem, gdzie rozpocznie się honorowy start Tour de Pologne?

Najlepsi kolarze rozpoczęliby rywalizację na Rynku, przejechali ulicami Zamkową, Mickiewicza, Królowej Bony, Lwowską, Jagiellońską, Kościuszki, Rymanowską, Krakowską, następnie wyjechali na obwodnicę i trasą nr 28 i 84 w kierunku Leska i Soliny. Tour de Pologne to jeden z najważniejszych wyścigów świata.

78. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w dniach od 9 do 15 sierpnia. Jest to jeden z najważniejszych wyścigów świata, który należy do prestiżowego cyklu UCI World Tour, zrzeszającego największe imprezy kolarskie w tym Tour de France czy Giro d’Italia. Po raz pierwszy narodowy wyścig został zorganizowany 1928 roku. Podczas tegorocznych zmagań do Polski przyjadą oprócz kolarzy z reprezentacji narodowej najlepsze drużyny z całego globu. Podczas kilkudniowej rywalizacji kolarzy na trasie kibicuje im blisko 3 mln osób. Telewizja Polska transmituje to wyjątkowe wydarzenie przez ponad 50 godzin. Ponadto organizatorzy planują transmisje live do 120 krajów na świecie, to ogromna promocja Sanoka.

Organizatorzy Tour de Pologne coraz bliżej, zatwierdzenia etapu Sanok – Rzeszów. Tomasz Matuszewski spotkał się z Czesławem Langiem, organizatorem 78 Tour de Pologne, którego start honorowy jest planowany na połowę sierpnia w Sanoku. Panowie dyskutowali między innymi nad możliwym przebiegiem trasy w mieście. Wstępnie ustalono, że start peletonu odbędzie się na Rynku głównym, dalej ruszy ulicami: Zamkową, Mickiewicza, Królowej Bony, Lwowską, Jagiellońską, Kościuszki, Rymanowską, Krakowską, następnie wjazd na obwodnicę i trasą nr 28 i 84 w kierunku Leska i Soliny. To ogromna promocja dla naszego miasta, bowiem jest to jedno z najważniejszych przedsięwzięcie sportowych w naszym kraju, jak i na świecie. Niebawem odbędzie się kolejne spotkanie, dotyczące organizacji wyścigu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj