Wernisaż wystawy Elektropolis Zbigniewa Sikory – BWA Galeria Sanocka zaprasza

 
wernisaż: 19.03, godzina 18:00
wystawa trwa do 16.04.2021
 
Twórczość Zbigniewa Sikory skupiona jest wokół tematyki miasta, którego obraz to zawsze niepokojąca refleksja na temat współczesności. Artysta obserwując rzeczywistość, w której najnowsze urządzenia multimedialne stają się elementem na tyle nieodzownym, że zdają się przejmować główną rolę w komunikacji między ludźmi zastępując bezpośredni, żywy kontakt pokazuje w swych pracach świat zdominowany przez technologie. Jednocześnie posługując się znakami ściśle związanymi ze światem elektroniki świadomie wzmacnia swój przekaz wchodząc w obszar języka, który poddaje analizie i którego działanie obnaża. Obrazy i obiekty, jakie tworzy Zbigniew Sikora, stanowiące w warstwie formalnej pewnego rodzaju multiplikacje nakładających się na siebie kształtów zaczerpniętych ze znakowania „technologicznego”są nie tylko opisem zastanej rzeczywistości, ale także propozycją oryginalnego języka artystycznego.
Zbigniew Sikora
Urodzony w 1985 r. w Warszawie. W 2010 r. ukończył studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego. Uczęszczał także do Pracowni Alternatywnego Obrazowania prowadzonej przez prof. Włodzimierza Szymańskiego przy Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii oraz na specjalizację do Pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej kierowanej przez prof. Mirosława Duchowskiego.
W 2008 r. otrzymał wyróżnienie w Pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej za projekt zagospodarowania Placu Defilad w Warszawie. W 2009 r. zwyciężył w V edycji konkursu organizowanego przez Galerię A19, w ramach którego zrealizował mural „Metro Muzeum” wewnątrz jednej ze stacji Warszawskiego Metra. W 2011 r. został laureatem stypendium na realizację muralu promującego stolicę przyznanego przez Biuro Kultury m. st. Warszawy. W roku 2012 ukończył studia podyplomowe Grafiki Komputerowej i Multimedialnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od 2009 r. współtworzy Stowarzyszenie Artystyczne „Front Sztuki” i działa w Kamienicy Artystycznej TA3 na warszawskiej Ochocie.
W latach 2013-2014 pełnił funkcję asystenta prof. Mirosława Duchowskiego w Pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracuje w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie, gdzie od 2018 roku jest kierownikiem kierunku Grafika, a od 2019 roku prodziekanem Wydziału Nauk Humanistycznych. W 2019 roku uzyskał stopień doktora sztuki – pracę doktorską zrealizował i obronił na Wydziale Artystycznym i Pedagogicznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
 
ZAPRASZAMY!
 
PROSIMY O ZACHOWANIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA SANITARNEGO, LICZBA MIEJSC OGRANICZONA, PROSIMY ZABRAĆ ZE SOBĄ MASECZKI.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj