Zakończenie akcji Ocal Włos
Stowarzyszenie Sanitas na czele w Anną Nowakowską postanowiło pomóc kobietom na Podkarpaciu i zorganizowało zbiórkę na specjalny czepek chłodzący, który ma za zadanie zniwelować skutki uboczne chemioterapii. Akcja rozpoczęła się w listopadzie 2019 roku.
– To już koniec akcji zbiórkowej Ocal Włos. Pomimo pandemii akcja przeszła nasze oczekiwania. Udało się zakupić nie tylko cały sprzęt zmniejszający wypadanie włosów podczas chemioterapii ale również dokupić fotele z ogrzewanymi kocami i zapasowe czepki. To wciąż nie wszystko. Za pozostałą kwotę, zakupione zostały wygodne fotele przeznaczone dla Pań przyjmujących chemioterapię na oddziale dziennym w Brzozowie. Wszystko za kwotę niespełna 190 tysięcy zł. Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich, którzy przyczynili się choćby w najmniejszym stopniu do, możemy nazwać śmiało, sukcesu akcji. Żadne słowa nie oddadzą wdzięczności. Jedno słowo kryjące wiele emocji i myśli to po prostu DZIĘKUJEMY!!!To nie była zwykła zbiórka jakich wiele. Pokazała ogromną empatię, jaką mają w sobie ludzie. Cała akcja przypadła na trudny czas pandemii ale to nie przeszkodziło nam w działaniach. Połączyła ona wiele organizacji, ludzi o wielkich sercach. Pokazała, że wciąż potrafimy się jednoczyć kiedy jest potrzeba, by pomóc drugiemu człowiekowi. Udowodniła również, że razem naprawdę możemy dużo więcej, bo razem jesteśmy silni – skomentowała koniec akcji wzruszona Anna Nowakowska.
Dlaczego ten czepek jest tak ważny?
Aż 8% kobiet, u których zdiagnozowano raka, odmawia leczenia ze względu na strach przed utratą włosów. Obawa przed utratą włosów, choćby na kilka tygodni, jest u nich tak duża, że nie podejmują walki o własne zdrowie i życie.
Żadna peruka, nawet z najwyższych półek nie jest w stanie ukryć jej choroby przed całym światem. Nie ma brwi, rzęs i nie ma… woli walki. Kobieta choruje na oczach wszystkich.
W trakcie chemioterapii włosy wcale nie muszą wypadać, a ich zachowanie ma ogromny wpływ na sferę psychiczną. Kobiety mogą uniknąć lęku i paraliżującego strachu, pozbawiającego je sił, by stawić czoła chorobie.
„Czepek chłodzący” jest urządzeniem, które pomaga przejść przez traumę chemioterapii.
Zachowując ważny atrybut kobiecości, pozytywnie wpływa na psychikę, dając siłę i mobilizację. Podnosi komfort życia podczas choroby, wspomaga terapię oraz efekt leczenia.
Ostatnie komentarze