Centrum Usług Senioralnych wkrótce rozpocznie swoją działalność

Centrum Usług Senioralnych wkrótce rozpocznie swoją działalność

Już niebawem swoją działalność rozpocznie Dzienny Dom Pobytu dla Seniorów przy ul. Kościelnej 1 w Sanoku. Prace są już prawie na ukończeniu. Caritas Archidiecezji Przemyskiej prowadzi nabór do projektu „Centrum Usług Senioralnych” dla osób powyżej 60. roku życia posiadających orzeczenie o niepełnosprawności.

W kwietniu planowane jest rozpoczęcie działalności Dziennego Domu Pobytu dla Seniora na sanockiej Posadzie. Dawny Dom Kultury zyskał nowy wygląd, ale przede wszystkim jego zadaniem jest zwiększenie dostępności do usług społecznych dla 30 osób niesamodzielnych powyżej 60. roku życia z terenu Sanoka. Osoby, których stan zdrowia nie wymaga leczenia w warunkach szpitalnych, ale pozwala na samodzielne wykonywanie codziennych czynności, mogą skorzystać z usług nowo powstającej placówki.

W Sanoku dzięki realizacji tego projektu jest możliwe utworzenie miejsca pobytu dziennego dla osób niesamodzielnych. Osoby starsze podczas pobytu oprócz dziennej opieki otrzymają możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju zajęciach aktywizujących umożliwiających aktywne spędzenie wolnego czasu, jak również ich integrację społeczną. Osoby te, dzięki zajęciom na nowo odzyskają chęć i potrzebę działania, bycia aktywnym i potrzebnym. Projekt ma za zadanie objąć osoby niesamodzielne usługami opiekuńczymi oraz specjalistycznymi.

Caritas Archidiecezji Przemyskiej podjął się rewitalizacji Domu Kultury na cele działalności społecznej, opiekuńczej i wychowawczej wraz z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu. W ramach prac budynek został przebudowany i rozbudowany. Wyposażono pomieszczenia kuchni, świetlicy integracyjnej, szatni, recepcji, sali widowiskowej, sceny, toalet z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych, pomieszczeń związanych z opieką nad osobami niepełnosprawnymi oraz w salach do zajęć rehabilitacyjnych. Wartość projektu to niecałe 6 mln złotych. Caritas Archidiecezji Przemyskiej rozpoczął  nabór do projektu „Centrum Usług Senioralnych” na Posadzie przy ul. Kościelnej 1 w Sanoku.

Zapraszamy chętne osoby po 60 roku życia posiadające orzeczenie o niepełnosprawności. Więcej informacji pod nr. tel. 13-44-610-79 oraz w placówce DPS „Światło Nadziei” ul. Królowej Jadwigi 12 w Sanoku.

dcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj