Nowe tablice trwania życia Polaków. Jakie mają znaczenie dla przyszłych emerytów? Oddział ZUS w Jaśle zaprasza na dyżur telefoniczny

 

DODATKOWY ZASIŁEK OPIEKUŃCZY – dyżur eksperta ZUS

 

Rodzice mogą korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 28 marca – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Przysługuje on m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola lub klubu dziecięcego.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje za okres, na jaki zostały zamknięte żłobki, kluby dziecięce, przedszkola, szkoły, placówki pobytu dziennego i inne placówki lub w związku z niemożnością sprawowania opieki przez nianie lub opiekunów dziennych z powodu COVID-19. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje również w razie ograniczonego otwarcia takich placówek.

Świadczenie to przeznaczone jest zarówno na opiekę nad dziećmi do 8 lat, jak i starszymi dziećmi z odpowiednim orzeczeniem o niepełnosprawności. Przysługuje ubezpieczonym rodzicom dzieci do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności; do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności; i do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

 

W związku z dużą liczbą pytań dot. dodatkowego zasiłku opiekuńczego serdecznie zapraszamy na telefoniczny dyżur ekspertów rzeszowskiego Oddziału ZUS – czwartek (25 marca) w godz. 10-11:30 pod nr tel. 17 858 61 85.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj