Zaproszenie dla bocianiej rodziny

Zaproszenie dla bocianiej rodziny

 

Nietypowy prezent w Roku św. Józefa

MIĘDZYBRODZIE. Grupa miłośników przyrody zamiast tylko mówić przystąpiła do konkretnego działania. Powracające na św. Józefa bociany zostały zaproszone do osiedlenia w tej  maleńkiej podsanockiej miejscowości. Solidny drewniany słup    z odpowiednią konstrukcją na gniazdo  stanął przy wiejskiej drodze na skraju lasu w bliskości nadsańskiej łąki. Olbrzymi udział w tych pracach mają fachowcy z sanockiego skansenu. Spacerowicze  i przechodzący pobliskim szlakiem turystycznym bez trudu zauważą nową „wiejską inwestycję”. Jej lokalizacja była konsultowana ze znawcami bocianich upodobań. Potrzebują otwartej przestrzeni, zwłaszcza gdy przyjdzie czas nauki latania bocianiej młodzieży.

 Głównym problemem jest czy już w tym roku bociany zauważą i docenią propozycje „ptasiego dewelopera” i zaszczycą swoją obecnością malowniczą dolinę? Czy ich nowa siedziba wpisze się w piękny krajobraz z cerkiewką  i historyczną Fajką ?!

Patrzący z oddali i siedzący od blisko roku na swojej ławeczce Jan Paweł II  zdaje się  przyjaźnie uśmiechać i mówić, że popiera ekologiczne pomysły miejscowych zapaleńców. Ponadto pani sołtys rozważa o wystąpienie dla rodziny, która się tu osiedli o 500 plus „bocianiej zapomogi”, zaś miejscowy proboszcz ma ochrzcić przyniesione przez bociany bobasy całkowicie gratis! 😉 

(pr)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj