2 600 000 złotych na budowę sieci wodociągowych i kanalizacyjnych

2 600 000 złotych na budowę sieci wodociągowych i kanalizacyjnych

 

W Biuletynie Informacji Publicznej urzędu miasta ukazało się ogłoszenie o zamówieniu na roboty budowlane przy budowie sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w ramach zadania pn. „Poprawa gospodarki wodnościekowej na terenie miasta Sanoka i zminimalizowanie szkód w środowisku związanych z brakiem odpowiedniej infrastruktury”.

– W ramach drugiego naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych uzyskaliśmy środki w kwocie 2 600 000 zł. Ogłosiliśmy przetarg na realizację inwestycji, w której zaplanowano wykonanie sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej przy ul. Kmicica, sieci wodociągowej przy ul. Jagiełły, sieci kanalizacji sanitarnej przy ul. Królowej Jadwigi, ul. Turystycznej i ul. Kolorowej w Olchowcach oraz sieci kanalizacji sanitarnej przy ul. Łany, sieci kanalizacji sanitarnej przy ul. Ustrzyckiej i Kawczyńskiego na Posadzie, a także sieci kanalizacji sanitarnej przy ul. Słowackiego w Śródmieściu i sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej dla terenu przy ul. Jezierskiego na Zatorzu – poinformował nas zastępca burmistrza ds. rozwoju Artur Kondrat.

Jest to pierwszy etap zaplanowany do realizacji jeszcze w bieżącym roku. Dotyczy zadań, na które Gmina Miasta Sanoka miała już przygotowane i aktualne dokumentacje.

Kolejny przetarg planowany jest jeszcze w bieżącym roku, obejmie zadania, które są w trakcie przygotowania pod względem formalno-prawnym, a będą to m.in.: sieć wodociągowa i kanalizacji sanitarnej dla terenu przy ul. Konopnickiej na Dąbrówce, sieć kanalizacyjna przy ul. Kawczyńskiego – etap II (Posada), sieć wodociągowa dla terenu przy ul. Królowej Jadwigi (Olchowce).

– Procedury przetargowe oczywiście zweryfikują zaplanowane kwoty na poszczególne zadania, a ewentualne oszczędności pozwolą na przygotowanie i realizację kolejnych zadań. Niezależnie od zadań realizowanych przez Gminę Miasta Sanoka, również Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej realizować będzie w ramach własnych środków zaplanowane zadania ujęte w Wieloletnim Planie Rozwoju i Modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych na lata 2021-2024, a będą to m.in.: sieć wodociągowa dla terenu przy ul. Batorego, sieć wodociągowa dla terenu objętego planem MPZP Jasna I, sieć wodociągowa przy ul. Murarskiej, sieć kanalizacji sanitarnej przy ul. Armii Krajowej, sieć kanalizacji sanitarnej dla terenu przy ul. Batorego, sieć kanalizacji sanitarnej przy ul. Reymonta – mówi wiceburmistrz Artur Kondrat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj