Jedenaście lat od katastrofy pod Smoleńskiem

Jedenaście lat od katastrofy pod Smoleńskiem

11 lat temu, w sobotę rano 10 kwietnia, do prezydenckiego samolotu wsiadło 96 osób – pasażerów i członków załogi – by udać się do Smoleńska, a stamtąd na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Nigdy tam nie dotarli.

Prezydencki tupolew rozbił się, podchodząc do lądowania, o godz. 8.41 czasu polskiego. Nikt nie przeżył. Na pokładzie samolotu byli m.in. Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską, ostatni Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, posłowie, senatorowie, pracownicy Kancelarii Prezydenta, przedstawiciele instytucji państwowych, ministrowie, członkowie organizacji kombatanckich, aktorzy, przedstawiciele partii politycznych. W 11. rocznicę tragicznych wydarzeń, wspomnijmy ofiary katastrofy.

W całej Polsce odbywają się uroczystości związane z 11. rocznicą katastrofy smoleńskiej. Z uwagi na sytuację epidemiczną większość uroczystości będzie miała charakter kameralny.

 

Pamięć poległych w Katyniu i ofiar katastrofy smoleńskiej uczcimy, w Sanoku,  w najbliższy wtorek 13 kwietnia, w reżimie sanitarnym. Delegacje złożą indywidualnie wieńce i znicze w miejscach pamięci, zaś msza św. w ich intencji odbędzie się o godz. 18.00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Transmisję uroczystości można śledzić on-line.

„Wolność i Prawda” – niewygłoszone przemówienie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego
’Wolność​_i​_Prawda’​_Lech​_Kaczyński​_Prezydent​_RP.PDF 1.36MB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj