Sprostowanie posła Piotra Uruskiego

 

W związku z informacją burmistrza na temat realizacji projektu „Budowa mostu na rzece San wraz z budową dróg dojazdowych i skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 886 w ramach programu Mosty dla Regionów”, opublikowaną na stronach internetowych Tygodnika Sanockiego, chciałbym przekazać czytelnikom kilka informacji.

Od czasu sprzedaży przez burmistrza miejskiej działki, tzw. Sosenek, zgłaszali się do mnie mieszkańcy Sanoka (i nie tylko), zaniepokojeni kolejnością wydarzeń w przedmiotowej sprawie. Wielu z nich było wręcz zbulwersowanych faktem, że na kilka miesięcy przed ogłoszeniem budowy mostu i infrastruktury za 65 min zł w bezpośrednim sąsiedztwie ze sprzedaną działką, dokonano sprzedaży terenu, którego wartość w związku z planowaną inwestycją zapewne wzrosła. Zróbmy szybką analogię. Gdybym ja kupił działkę w szczerym polu, a parę miesięcy później okazałoby się, że rząd przeznaczył środki na zbudowanie infrastruktury za dziesiątki milionów złotych w jej bezpośrednim sąsiedztwie, mam przekonanie graniczące z pewnością, że odpowiednie służby któregoś poranka zapukałyby do mojego domu i wyprowadziły z niego ku uciesze niektórych… Ale niestety dla tych niektórych – to tylko gdybanie.

Jako poseł często jestem pytany o opinię w temacie sprzedaży Sosenek w takich, a nie innych okolicznościach. Bardzo dużo rozmawiam z ludźmi. Docierają do mnie różne sygnały, od różnych osób, czasem nieprzychylne, opowieści o rzekomych powiązaniach i interesach łączących zainteresowane strony kontraktu, czasem takie, które trudno samemu zweryfikować. Nie chcę rozpowszechniać plotek, snuć domysłów ani wprowadzać kogokolwiek w błąd. Nie do mnie należy sprawdzanie ewentualnych nieprawidłowości. Do tego w naszym kraju są powołane odpowiednie służby. Kierując się troską o dobro Sanoka, o stan miejskiej kasy – zgodnie z przysługująca mi z racji wypełniania mandatu posła funkcją kontrolną, także wobec organów samorządu terytorialnego – postanowiłem zwrócić się z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy. Działając w interesie społecznym, w związku z możliwą uszczuplenia miejskiej kasy, gdyż miasto sprzedając działkę o której wiadome było, że powstanie do niej most i infrastruktura za 65 min zł, mogło uzyskać znacznie większe środki z jej sprzedaży – zdecydowałem się przekazać jedno z wielu pism, jakie wpłynęły do mojego biura poselskiego, do odpowiednich organów państwa.

Z Sanokiem jestem związany od pokoleń. To moje miasto i nie wyobrażam sobie żebym mógł pozostawić bez echa sygnały, które do mnie docierają, a które dotyczą strat finansowych, jakie mogło ponieść miasto w związku z rzeczoną transakcją. Wierzę, że sprawa zostanie dokładnie przeanalizowana i wyjaśniona tak, aby w przestrzeni publicznej nie było miejsca na różnego rodzaju domysły, insynuacje, czy kłamstwa.

Na koniec uprzejmie informuję, że zgadzam się na publikację tekstu tylko w całości, bez wycinania i zmieniania przez TS.

dr Piotr Uruski

Poseł na Sejm RP

2 KOMENTARZE

  1. Przeczytałem i nie wiem, co prostuje poseł. Sprostowanie powinno się odnosić do konkretnych rzeczy – burmistrz powiedział tak, a poseł powinien wskazać, że to nie jest tak, tylko inaczej. Ale nie wskazał…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj