Krzyż z wioseł i kołem ratunkowym. Spotkanie 26 kwietnia - wspomnienie tragedii na Sanie

Majówka w rzecznej przystani TREPCZA – 1 maja

Wołanie S.O.S
nad brzegiem Sanu
– o ustanie pandemii
– o bezpieczny wypoczynek nad rzeką
– za służby ratownicze
– za ofiary niepokornej rzeki

Ponadto:
światła pamięci – dziecięce wianuszki i łódeczki

sobota 1 maja 2021 godz. 15:00

Dla nas i  świata całego…

TREPCZA. Nikt nie potrafił przewidzieć do końca zagrożenia ze strony epidemii covid 19, która z początkiem  ubiegłego roku od Wuchan w Chinach  przez północne Włochy ogarnęła cały świat. Jej żniwo to setki milionów ludzi, którzy zmagali się z tą straszną chorobą i miliony ofiar licząc razem na wszystkich kontynentach. Także Polacy nie obronili się przed jej śmiercionośnym  żądłem, zwłaszcza III fala epidemii dotknęła nieomal każdą rodzinę. Zbierała żniwo głównie wśród starszych, ale i wielu młodych nie zdołało jej przezwyciężyć.  Prowadzone na całym świecie szczepienia niosą nadzieję, ale niepewność i lęk w jakiej formie może do nas powrócić.

Krzyż z wioseł i koła ratunkowego. Spotkanie 26 kwietnia - wspomnienie tragedii na SanieKrzyż na ostrodze rzecznej nad Sanem od 16 lat jest miejscem modlitwy o szczęśliwy wypoczynek nad wodą. Prośba dotyczy każdego, który obcując z naturą wędkuje, pływa na łodzi czy kajaku, czy też wpatrzony w nurt Sanu powraca myślami do Tych, którzy stąd już nie powrócili do swoich najbliższych. Rzeka jest piękna, ale i niebezpieczna. Trzeba względem niej zachować odpowiedni respekt, zdrowy rozsądek i podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Krzyż utworzony z dwu wioseł i koła ratunkowego pośrodku w przystani rzecznej „TREPCZA” ostrzega i wzywa do modlitwy za liczne ofiary niepokornej rzeki. Fragment z Księgi Przysłów wyżłobiony  w granitowej płycie niesie nadzieję, że „jak śmierć potężna jest miłość i nawet wody potopu nie zdołają jej zwyciężyć”. Miejscowe dzieci – przy śpiewie Barki – zapewne kolejny raz przygotują i wypuszczą na wodę wianuszki i łódeczki. Powrócimy spokojni, że z nami będzie Pan i strzec będzie przed wszelkim niebezpieczeństwem.

Zapraszamy w sobotę  1 maja 2021 roku o godz. 15:00  i prosimy wszystkich o zachowanie obowiązujących obostrzeń sanitarnych. W razie zimna i deszczu spotkanie odwołane.   (pr)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj