Burmistrz miasta Sanoka zaprasza do świętowania Dnia Dziecka

Po okresie zamknięcia i ograniczenia funkcjonowania instytucji kultury, nadszedł długo wyczekiwany czas wznowienia ich działalności. Burmistrz miasta Sanoka zaprasza najmłodszych sanoczan do uczczenia ich święta 1 czerwca.

W ofercie tegorocznych obchodów Dnia Dziecka znalazły się gry, zabawy, konkursy, warsztaty, pokazy filmowe. Każdy znajdzie coś dla siebie. Do ogrodu na wspólne zabawy, gry i konkursy zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna.

Miejsce: plener przy SDK, ul. Mickiewicza.

Dla spragnionych ruchu odbędzie się maraton taneczny w sali tańca SDK-u. Chętni sprawdzenia swoich umiejętności manualnych będą mogli skorzystać z warsztatów plastycznych w sali plastycznej SDK-u. MDK gry, konkursy, zabawy ruchowe, teatralne, taneczne, plastyczne, rekreacyjne, karaoke itp. od 16:00 do 19.00.
Galeria SDK-u zaprasza na wernisaż fotografii uczniów ZS nr 5 w Sanoku.

BWA z kolei oferuje warsztaty aktywności plastycznej w plenerze na sanockim Rynku oraz projekcję filmów animowanych IX Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA. Podsumowaniem dnia pełnego wrażeń będą gry, zabawy i konkursy w Sanockim Domu Kultury.

W ofercie jest również Maraton Filmowy, podczas którego wyemitowane zostaną filmy: Co w duszy gra, Trolle 2 i Supernauczycielka w cenie 12 zł/bilet wstępu. 20 czerwca o godz. 11.00 w Domu Kultury przed sanocką młodą publicznością wystąpi Teatr Miniatura z Gdańska ze spektaklem teatralnym Kosmici. Zachęcamy do skorzystania z oferty instytucji kultury skierowanej do najmłodszych. Szczegółowy plan atrakcji został umieszczony na plakacie. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Szczegółowych informacji udzielają:
Sanocki Dom Kultury
pod nr tel. 13 463 10 42,
Miejska Biblioteka Publiczna tel. 13 46 45 750,
BWA Galeria Sanocka tel. 13 463 60 30,
Młodzieżowy Dom Kultury tel. 13 463 09 15.