Jak umeblować pokój dzienny?

Urządzasz mieszkanie i szukasz pomysłu na to, jak umeblować pokój dzienny? Sprawdź koniecznie przygotowany przez nas artykuł. Znajdziesz tu ważne wskazówki aranżacyjne, praktyczne rozwiązania i stylowe pomysły inspirowane najnowszymi trendami. Oto stylowe sofy z kanapami, drewniane komody, eleganckie konsole, metalowe stoliki kawowe i wiele innych.

Meble do pokoju dziennego – w zestawie czy pojedynczo

Poszukując mebli do pokoju dziennego, jedną z podstawowych decyzji do podjęcia staje się ta dotycząca wyboru między meblami w zestawie, a kupowanymi pojedynczo. Obie opcje mają swoje zalety i wady. Kluczowe staje się kierowanie własnymi oczekiwaniami.

Meble w zestawie to łatwy sposób na uzyskanie harmonijnej całości. Niezależnie od ich rozstawienia masz pewność, że będą się one prezentowały atrakcyjnie. Są one również zazwyczaj korzystniejsze finansowo. Do minusów zaliczyć można małą elastyczność w przypadku chęci zmiany aranżacji czy dostosowania ich do własnego stylu.

Meble kupowane pojedynczo, mimo że prawdopodobnie droższe, to dają większe możliwości aranżacyjne. Świetnie wpisują się one w najmodniejsze trendy, dając przy tym możliwość szybkiego wprowadzenia zmian w wyglądzie pokoju. Same w sobie są również znacznie bardziej wyraziste, przez co stają się ozdobą salonu.

Inspiracje. Najnowsze trendy i chętnie wybierane style

Wyjątkowo modne są dziś plecionki w stylu boho czy japandi, a więc ażurowe stoliki, konsole czy krzesła, a także pikowane sofy i fotele z aksamitu, które podkreślają wnętrza glamour czy art deco. Do często spotykanych w najmodniejszych zestawieniach mebli zaliczyć też można lampy i stoliki z metalu – zarówno czarne, dla stylu industrialnego, jak i złote i miedziane, dla stylu vintage.

Meble w stylu industrialnym to poza metalowym stolikiem kawowym również wszelkie połączenia surowego drewna ze stalą i szkłem. Do tego zestawy wypoczynkowe obite skórą w kolorze brązu i czerni lub miękkie, obszerne sofy utrzymane w szarościach.

Surowe drewno ceni sobie także styl rustykalny, w którym swojski wygląd podkreśla się miękkimi tkaninami naturalnego pochodzenia, np. wełnianymi kocami i poduszkami zarzuconymi na sofę. Od skandynawskiego nurtu odróżnia go jednak nawiązanie do klimatów vintage, podczas gdy scandi bliżej do nowoczesnych rozwiązań i o wiele częściej jasnych gatunków drewna.

Styl retro to jednak nie tylko rustykalne, ciężkie szafy, ale przede wszystkim wykonane w latach 50. i 60. meble o miękkich liniach i skośnych nóżkach. Fotele takie jak Chierowski 366 w odważnych kolorach czy cieszące się dziś dużą popularnością również w stylu glamour i art deco fotele muszelki.

I ostatnie, meble w stylu nowoczesnym, to kwintesencja prostoty i funkcjonalności. Dobre jako zestawy w formie mebli modułowych lub współczesnych meblościanek. Stawiają na wielofunkcyjność, oferując idealne rozwiązania dla pokojów dziennych pełniących więcej niż tylko funkcję salonu, np. w formie sofy z funkcją spania czy rozkładanego stołu.

Jak umeblować pokój dzienny?

Odpowiedzi na pytanie, jak umeblować pokój dzienny, może być więc wiele. Dużo zależało będzie od wymiarów danego pomieszczenia oraz oczekiwanego efektu. Jeśli chcesz mieć pewność stworzenia oryginalnej w swym wyglądzie, a niezwykle funkcjonalnej w użytkowaniu przestrzeni, wybierz urządzanie pod klucz oferowane przez profesjonalną firmę. Kompleksowe usługi przez nią oferowane zapewnią Ci połączenie stworzonego na Twoje potrzeby projektu ze staranną jego realizacją.