Adam Tutak Mistrzem Polski Seniorów!

 

Adam Tutak Mistrzem Polski Seniorów! W dniach 28-30 maja 2021 r. w Mysłowicach odbyły się Oficjalne Mistrzostwa Polski w Kickboxingu formuła Low-Kick, w których udział wzięli zawodnicy Samuraj Trans-San Sanok Adam Tutak (-91kg) senior i Patryk Józefek (-67 kg) junior. Mistrzostwa Polski w Mysłowicach zgromadziły ponad 400 zawodników z ponad 100 klubów z całej Polski – cała czołówka polskiego kickboxingu.

Duże zainteresowanie mistrzostwami sprawiło, że nasi debiutanci: Adam – debiut w seniorach, Patryk – w juniorach mieli bardzo trudne zadanie. W kategorii wagowej Adama zgłosiło się 15 zawodników, u Patryka 18. Patryk niestety w debiucie przegrał na punkty. Natomiast Adam Tutak swój pierwszy start w seniorach miał rozpocząć od walki z aktualnym v-ce Mistrzem Polski i doświadczonym na ringach zawodowych Tomaszem Koniecznym z CAF Rzeszów (ponadto zawodowiec zawodnik federacji HFO). W pierwszej walce, mimo początkowych problemach ze złapaniem dystansu z bardzo dobrze poruszającym się i szybkim zawodnikiem Adam na początku drugiej rundy po wskazówkach trenera Szychowskiego w przerwie poprawia kombinacje i trafia lewym bezpośrednio w nos przeciwnika łamiąc mu go… Sędzia przerywa walkę i ogłasza zwycięstwo ADAMA TUTAKA PRZEZ RSC w drugiej rundzie! Dzięki temu melduje się w kolejnej rundzie, gdzie ma zmierzyć się z zawodnikiem Rebelii Kartuzy Patrykiem Reshem. I ten przeciwnik zostaje odprawiony przez kontuzje i Adam melduje się w FINALE, gdzie czekał już na niego Dominik Grzęda (TKKF Siedlce) wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Świata i Europy, reprezentant Polski i faworyt turnieju. Adam jednak pokazał, że ma bardzo mocną głowę i wyszedł do walki bez żadnego respektu, chociaż widać było różnice w doświadczeniu obu zawodników.

Adam był bardzo skoncentrowany i już w drugiej rundzie jeden z ciosów dotarł do łuku brwiowego przeciwnika i zawodnik z Siedlec został liczony i skierowany do narożnika w celu zatamowania krwi z rany, która powstała w wyniku potężnego ciosu Tutaka! Okazuje się, że kontuzja jest na tyle poważna, iż zawodnik nie może już wyjść do walki! Sensacja stała się faktem ADAM TUTAK ZOSTAJE MISTRZEM POLSKI SENIORÓW W KICKBOXINGU FORMUŁY LOW-KICK wszystkie walki wygrywając przed czasem! W dniu swoich 19 urodzin został najlepszym zawodnikiem w Polsce w kategorii -91 kg odprawiając zawodowców! To największy sukces na krajowych ringach od czasu zdobycia MP seniorów w Nowym Targu przez Kamila Rościńskiego. Adam Tutak już 4 rok z rzędu pozostaje NIEPOKONANY na Polskich ringach! Po zdobyciu i zdominowaniu kategorii wagowych jako junior również w seniorach kontynuuje zwycięską serię. Zawodnik Samuraj Trans-San Sanok odniósł kolejny wielki sukces potwierdzając świetną szkołę trenera Artura Szychowskiego. Wkrótce kolejne starty w Boksie i Kickboxingu, w tym pierwszy start najmłodszych wychowanków klubu który od lat wiedzie prym w zdobywaniu trofeów w Polsce i na arenie międzynarodowej pozostając niekwestionowanie najlepszym klubem sportów walki w tej części Polski. Samuraje dziękują wszystkim kibicom i sponsorom.

mn