270 osób wzięło udział w konsultacjach społecznych dotyczących wyłączeniu Olchowiec z terenu Sanoka. 255 ankietowanych było przeciwnych takiemu pomysłowi. Konsultacje były przeprowadzone w okresie od 14 do 21 maja.
LECE W MIASTO™

NIE dla odłączenia Olchowiec!

270 osób wzięło udział w konsultacjach społecznych dotyczących wyłączeniu Olchowiec z terenu Sanoka. 255 ankietowanych było przeciwnych takiemu pomysłowi. Konsultacje były przeprowadzone w okresie od 14 do 21 maja.

Podjęcie konsultacji społecznych dotyczących włączenia do terytorium Gminy Sanok – części Dzielnicy Wójtowstwo i Dzielnicy Olchowce wynikało z podjęcia przez Radę Gminy Sanok uchwały. Przedmiotem ogłoszonych konsultacji był projekt zmiany granic Miasta Sanoka polegający na wyłączeniu z terytorium miasta Sanoka obszaru ewidencyjnego Olchowce (część dzielnicy Wójtowstwo i dzielnica Olchowce) i włączeniu go do terytorium gminy Sanok. Wcześniej w tej sprawie wypowiedziała się Rada Dzielnicy Olchowce. W podjętej 1 lutego uchwale rada nie wyraziła zgody na przystąpienie do procedury zmiany granic Gminy Sanok.

Wyniki konsultacji przeprowadzonych z mieszkańcami Sanoka w przedmiocie zmiany granic Sanoka polegającej na wyłączeniu z terytorium miasta Sanoka obszaru Olchowiec i włączeniu go do terytorium gminy Sanok wyglądają następująco: liczba osób, które wzięła udział w konsultacjach wyniosła 270 osób. Głosów ważnych oddano 255, głosów nieważnych oddano 15.

Na pytanie zawarte w ankiecie: „Czy jesteś za zmianą granic miasta Sanoka polegającym na wyłączeniu z terytorium Sanoka obszaru ewidencyjnego Olchowiec i włączeniu go do terytorium gminy Sanok? Odpowiedzi „jestem za” udzieliło – 26 osób, odpowiedzi „jestem przeciw” – 226, odpowiedzi „wstrzymuje się” – 3 osoby.

Konsultacje były przeprowadzone w okresie od 14 maja do 21 maja 2021 roku. Liczba mieszkańców Sanoka uprawnionych do udziału w konsultacjach – 14 220.

 

1 KOMENTARZ

  1. Idiotyzm nie ma granic. DLACZEGO zmiany, nie wiecie na co tracic pieniadze? Stwarzac zamieszanie ??? Kiedy wreszcie rozsadek zacznie rzadzic w polskiej mentalnosc ??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj