O utopcach z Sanu - młodzież z SP 8 szykuje niezwykły spektakl.

O utopcach z Sanu – młodzież z SP 8 szykuje niezwykły spektakl.

BWA po raz kolejny zaprosiła dzieci z SP nr 8 na warsztaty filmowe. Klasa artystyczna, która brała udział w warsztatach powstała z inicjatywy dyrektora szkoły Roberta Zoszaka. Tydzień w którym młodzież uczestniczyła w warsztatach był tygodniem wolnym od zajęć, z powodu egzaminów ósmoklasistów, ale chętni wiedzy i przygody woleli zdobywać nowe umiejętności, niż pozostać w domu (oczywiście za zgodą rodziców).

Kilka dni młodzież pracowała nad scenopisem, scenografią, aktorstwem i po prostu kręciła, kręciła i kręciła. Dzieci pracowały  nad zmontowaniem filmu w reżyserii Joanny Szostak i Sławomira Woźniaka – kierownika BWA.

– Tym razem chcieliśmy połączyć kilka form artystycznych czyli film, teatr i formy sztuki plastyczne. Mamy nadzieję, że premiera naszej sztuki przypadnie na koniec roku szkolnego – relacjonuje opiekun grupy, Sławomir Woźniak – pracy przy naszym przedsięwzięciu mamy mnóstwo!

Dzieci już wcześniej zaczęły przygotowania. Podczas zajęć w szkole uczyły się tekstów i tworzyły rekwizyty.

– Będzie to film „O utopcach z Sanu” z muzyką Matragony, oczywiście za zgodą zespołu. Animacja, metoda poklatkowa, wstawki fabularne, elementy teatru – mamy nadzieję, że powstanie z tego niezwykły spektakl – dodaje Joanna Szostak.

Uczniowie SP 8, uczestnicy warsztatów, stwierdzili, że nie spodziewali się, że praca nad kreacją postaci filmowych jest tak pracochłonna. Niemniej historia o wrednych istotach jakimi były utopce, zachęciła młodzież do zaangażowania się i pokazania historii z nad Sanu sprzed kilku stuleci. 

ew

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj