Bieswood – z miłości do drewna

 

Oko na przedsiębiorczych

 

Bieswood - z miłości do drewnaDrewno jest surowcem doskonałym pod wieloma względami. Dzięki drewnu powstają domy, mosty, słupy oraz tysiące innych konstrukcji i urządzeń wykorzystują właściwości fizykochemiczne drewna: wytrzymałość, lekkość, elastyczność i trwałość. Nie słabnie popularność drewnianych mebli, podłóg, okien i drzwi ze względu również ze względu na walorów użytkowe, jak  i naturalne piękno. Dzięki nowoczesnym technologiom drewno stało się odporne na warunki środowiska nie tracąc żadnego ze swoich walorów. Nikogo nie dziwi fakt użycia drewna do produkcji biżuterii.

Bieswood - z miłości do drewnaNa estetyczne i praktyczne walory drewna zwróciła uwagę Sanoka firma Bieswood. Dwaj koledzy wpadli, może nie innowacyjny pomysł łączenia żywicy z drewnem, ale na pewno na wyjątkowy. Ich produkty są oryginalne i wyjątkowe. Artur Pielech i Michał Galant od kilku miesięcy „produkują” niecodzienne stoły, ławy, okulary, deski do krojenia i podawania oraz biżuterię.

Bieswood - z miłości do drewna– Od zawsze kochaliśmy drewno. Drewno jest wręcz magicznym medium z którego można wykonać zawsze inny mebel czy wisiorek. Nie ma dwóch kawałków drewna identycznych. Słoje jak linie papilarne zawsze układają się inaczej. Doceniliśmy ten fakt i postanowiliśmy właśnie tę cechę wykorzystać i wyodrębnić – opowiada Michał. – Na początku podpatrywałem podobne produkty w Internecie, ale teraz działa tylko moja wyobraźnia.

Stołu i ławy jakie tworzą, są nietuzinkowe i nie ma dwóch identycznych. Dodatek żywicy sprawia, że nabierają „kosmicznego” charakteru.

– Łączenie drewna z żywicą jest bardzo czasochłonne. Dlatego zamówienie jest realizowane kilka tygodni. Żywicę wylewa się warstwa po warstwie, długo się czeka na to by warstwy wyszły. Nie przyśpieszamy tego procesu, dzięki temu mamy pewność, że warstwy będą twarde i solidne. – tłumaczy proces produkcyjny Artur.

 

– Stoliki trafiają do klientów, nie tylko z Polski, ale i do krajów z Europy np do Anglii, Holandii. Ciesz nas to, że klienci nam ufają. Naszym atutem jest to, że każdy produkt jest inny. Kolor, rodzaj drewna, kolor żywicy dokładnie wybieramy pod gust klienta. Także nogi z profili są uzgadniane z klientem. Nie ma możliwości by spod naszych rąk wyszły dwa identyczne stoliki. Stoliki są zawsze oryginalne jak nasi klienci – opowiada Artur.

 

Bieswood - z miłości do drewnaNie wszystkie stoliki są tradycyjne o regularnych kształtach. Na stronie firmy, możemy podziwiać takie oryginały jak np. kawowy wykonany z plastra wierzby, wypełniony chrobotkiem reniferowym oraz żywicą epoksydową czy stolik  z plastra robini akacjowej z efektem 3D. Oprócz stolików firma produkuje oryginalne deski do krojenia i podawania, wisiorki (drewno łączone z żywicą) oraz okulary. Oprawki okularów są właśnie drewniane, więc podobają się tym, którzy lubią „nosić” surowce naturalne. Oprawki ostatnio zostały zauważone przez popularnego  Rebrowa, czyli Leszka Lichotę  we własnej osobie. Aktor wstawił swoje fotografie, w modelu Buenos Black w mediach społecznościowych.

 

Edyta Wilk