Bolestraszyce i Twierdza Przemyśl - sprawozdanie z wycieczki PTTK

Bolestraszyce i Twierdza Przemyśl – sprawozdanie z wycieczki PTTK

SZUKAJĄC WAKACYJNEJ OCHŁODY ZWIEDZAMY PIĘKNE OGRODY

Bolestraszyce i Twierdza Przemyśl - sprawozdanie z wycieczki PTTKW ubiegłą niedzielę, 18.07 br. ok. 40 osobowa grupa turystów udała się w okolice Przemyśla, do Bolestraszyc, gdzie poszukała relaksu i letniej, wakacyjnej ochłody zwiedzając tamtejsze arboretum.

Arboretum Bolestraszyce należy do największych i najpiękniejszych ogrodów botanicznych na Podkarpaciu,  zajmuje powierzchnię ok. 28 ha, występuje w nim  ok. 3800 gatunków odmian drzew, krzewów i roślin zielonych, zarówno krajowych, jak i obcego pochodzenia, w tym rośliny rzadkie, zagrożone, ginące i chronione.
Ogród zachwyca o każdej porze roku. Turystów szczególnie zaciekawiła kolekcja kwitnących kosaćców (irysów) oraz rośliny wodne – lilie wodne (grzybienie), lotosy oraz rośliny obszarów podmokłych. Z zaciekawieniem obejrzeli także wystawę ornitologiczną pt. „Chrońmy ptaki” znajdującą się w dworze, w którym mieszkał przez pewien czas w XIX w. znakomity malarz, Piotr Michałowski.

W trakcie niedzielnej wycieczki turyści obejrzeli także imponujące ruiny Fortu XIII
w Bolestraszycach, należącego do zewnętrznego pierścienia obronnego Twierdzy Przemyśl. Poznali historię przemyskiej twierdzy i ciekawostki z nią związane, a także przy użyciu latarek przeszli poterną, czyli długim, podziemnym korytarzem z części koszarowej
do stanowisk bojowych fortu. W trakcie zwiedzania turystom sprzyjała piękna, wakacyjna pogoda.

Dopełnieniem niedzielnych atrakcji był krótki pobyt w Przemyślu i możliwość degustacji lodów oraz innych specjałów przemyskich cukierni. Pełni wrażeń turyści późnym popołudniem  powrócili do Sanoka.

Wycieczkę zaplanował i poprowadził Jerzy Szlachcic – przewodnik PTTK

mn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj